Reklama

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zalicza kolejne opóźnienie

​Fani czekający na odświeżone przygody swojego ulubionego Księcia, muszą uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości, bo gra znowu zalicza opóźnienie.

We wrześniu ubiegłego roku Ubisoft podzielił się informacją, która bardzo spodobała się fanom kultowej serii Prince of Persia, a mianowicie już niebawem doczekamy się powrotu gry, wyczekiwanej od przeszło dekady.

I chociaż szybko okazało się, że nie chodzi wcale o nową odsłonę serii, to remake Prince of Persia: Piaski czasu też bierzemy w ciemno. Szczególnie po zapowiedziach, że gra, za którą odpowiadają ekipy Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, doczeka się solidnego odświeżenia.

Przy okazji poznaliśmy również datę premiery, a mianowicie 21 stycznia 2021, tyle że... to jak łatwo się domyślić już dawno nieaktualne. Jeszcze w grudniu Ubisoft poinformował bowiem o opóźnieniu, które nie miało być jednak duże, bo jedynie 2-miesięczne.

Reklama

Wydawca twierdził wtedy, że z powodu pandemii koronawirusa nie zdąży z tym terminem i potrzebuje więcej czasu na dopracowanie gry, która trafi w ręce graczy 18 marca i dostępna będzie w cenie 39,99 USD na PC (Epic Games Store i Uplay), Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4.

Dziś okazuje się jednak, że i tej daty nie uda się dotrzymać i właśnie dowiadujemy się o kolejnym opóźnieniu. Co więcej, tym razem Ubisoft nie podał nowej daty premiery, więc sytuacja może być poważniejsza niż się wydaje.

Jak możemy przeczytać we wpisie wydawcy na Twitterze: "Witajcie fani Prince of Persia! Od czasu ogłoszenia Prince of Persia: The Sands of Time Remake we wrześniu obserwujemy potok feedbacku na temat tej lubianej marki. To Wasze pasja i wsparcie napędza nasz zespół deweloperski do zrobienia tak dobrej gry, jak to tylko możliwe. To powiedziawszy, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu premiery Prince of Persia: The Sands of Time Remake na późniejszy termin. Ten dodatkowy czas deweloperski pozwoli nam dostarczyć remake, który będzie świeży i jednocześnie wierny oryginałowi. Rozumiemy, że ten update może być dla Was zaskoczeniem i będzie informować Was o progresie Prince of Persia: The Sands of Time Remake. W międzyczasie, chcielibyśmy podziękować wszystkim za ciągłe wsparcie".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy