Reklama

Prezentacja gry nie odbyła się z powodu... problemów z PlayStation 5

Ostatnio mieliśmy zobaczyć po pierwszą prezentację nowego horroru, zatytułowanego Abandoned. Jednak organizatorzy musieli ją odwołać z powodu problemów z jedną z aplikacji na PlayStation 5.

Blue Box Game Studios, twórcy Abandoned, chcieli zaprezentować swoje dzieło za pomocą specjalnej aplikacji, zainstalowanej na konsoli PlayStation 5. Niestety coś poszło nie tak na etapie aktualizacji i twórcy musieli rozczarować graczy, odwołując pokaz.

"Jest techniczny problem z dostarczeniem patcha. Pracujemy nad tym, by rozpocząć pokaz jak najszybciej. Przepraszamy za niedogodności" - napisało Blue Box Game Studios na Twitterze. "Szybka aktualizacja: wciąż nad tym pracujemy. Szczerze przepraszamy za niedogodności" - dodali wczoraj w późnych godzinach wieczornych.

Reklama

Gracze na osłodę otrzymali jedynie... 5-sekundowy teaser. Autorzy opublikowali go na Twitterze, podpisując materiał słowa: "czy jesteście gotowi?". W zasadzie trudno z niego cokolwiek wywnioskować. Co najwyżej można zasugerować, że gra będzie posiadała dopracowane i klimatyczne oświetlenie.

Gracze od dawna podejrzewają, że pod nazwą Abandoned kryje się tak naprawdę kontynuacja serii Silent Hill, dopatrując się licznych podobieństw. Podejrzenia padają także na sam zespół twórców, w którym wszyscy pracownicy są zupełnie anonimowi. Bliżej mogliśmy poznać tylko Hasana Kahramana, dyrektora produkcji, który nie posiada żadnego udokumentowanego doświadczenia jako twórca gier wideo.

Jedni komentatorzy twierdzą, że tak małe i nieznane studio nie mogłoby otrzymać do stworzenia czegoś tak dużego. Są też jednak tacy, którzy przypominają, że w 2012 roku wydarzyła się podobna historia. Anonimowe i fikcyjne stdio Moby Dick pracowało nad projektem o nazwie The Phantom Pain, które okazało się później tak naprawdę piątą częścią serii Metal Gear Solid. Zarówno Silent Hill, jak i Metal Gear Solid to marki należące do japońskiego koncernu Konami.

Być może rzeczywiście coś jest na rzeczy i Sony szykuje niespodziankę dla wszystkich miłośników horrorów rozgrywających się w zamglonym miasteczku na wzgórzu?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy