​Premiery nowych gier w styczniu 2023 - najciekawsze tytuły, fabuła, informacje

Rok 2022 to już historia. Trzeba uczciwie podkreślić, że w branży gier minione dwanaście miesięcy obfitowało w wiele interesujących i różnorodnych premier, które z całą pewnością wpasowały się w gusta wielu graczy. Dość przytoczyć takie przykłady jak: Elden Ring, Call of Duty: Modern Warfare 2, God of War: Ragnarok, Stray czy Horizon Forbidden West. Prezentujemy listę najciekawszych nowych premier gier w pierwszej połowie stycznia 2023 roku.

Na samym wstępie uczciwie trzeba przyznać, że początek nowego roku rzadko kiedy obfituje w duże premiery gamingowe. Pierwsze kilka tygodni jest dosyć leniwe, ale gdy już wejdziemy na właściwe tory, to trudno będzie nadążać za liczebnością debiutów popularnych produkcji.

Children of Silentown

  • Data premiery: 11 stycznia 2023
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Styczeń 2023 roku w branży gier wideo otworzymy dopiero 11. dnia tego miesiąca wraz z premierą Children of Silentown - mrocznej przygodowej produkcji, która opowiada o losach dziewczynki mieszkającej w lesie przepełnionym potworami. Styl tego tytułu utrzymany jest w konwencji horroru.

Reklama

Rozgrywka opiera się w dużej mierze na eksploracji tytułowego Silentown. Na naszej drodze napotykać będziemy wiele postaci niezależnych. Nie zabraknie jednak również zagrożeń (w postaci np. podłego kota uprzykrzającego życie). Z całą pewnością produkcja tworzona przez Elf Games we współpracy z Luna2 Studio wyróżnia się niebanalną, mroczną i kreskówkową grafiką 2D okraszoną dodatkowo niepokojącą muzyką, która jak się potem okaże, jest integralną częścią tej gry.

Children of Silentown zadebiutuje 11 stycznia na: PC oraz konsolach starszej, jak i najnowszej generacji.

LONE RUIN

  • Data premiery: 12 stycznia 2023
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

W pierwszej połowie stycznia 2023 swój debiut zaliczy interesujący shooter utrzymany w gatunku roguelike z klimatem zaklęć. W LONE RUIN wcielimy się w odkrywcę, który poszukuje tajemniczej, starożytnej mocy. By dopiąć swego, przemierza następnie ruiny magicznego miasta.

Gameplay jak przystoi na twin-stick shootera bazuje na krwawych pojedynkach z hordami wrogów i licznymi zróżnicowanymi pod względem poziomu trudności bossami. Pomocne w walce będą wspomniane wcześniej zaklęcia, które musimy odpowiednio dobierać i stosować tak, by uporać się z konkretnym przeciwnikiem.

LONE RUIN oferuje tryb wyłącznie jednoosobowy, ale producenci z Cuddle Monster Games pokusili się o dodanie wewnętrznej opcji Survivalu, która wystawi gracza na jeszcze cięższe próby, oparte na regrywalności i bicie swoich własnych rekordów przetrwania.

Vengeful Guardian: Moonrider

  • Data premiery: 12 stycznia 2023
  • Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5

Kolejna w tym zestawieniu gra akcji nacechowana regularną bijatyką w klimacie klasycznych 16-bitowych produkcji. Vengeful Guardian: Moonrider wydawany jest przez francuskie The Arcade Crew. Za powstanie tytułu odpowiada natomiast studio JoyMasher.

Gra to typowa side-scrollowa platformówka, w której wcielimy się w superżołnierza walczącego w imię wolności uciskanego przez zło świata. Tytułowy Moonrider kierowany zemstą musi rozprawić się z kolejnymi licznymi plagami zróżnicowanych przeciwników.

Sam gameplay już na pierwszy rzut oka oddaje ducha klimatu retro gier. Gdyby tego było mało, w produkcji uświadczymy również idealnie komponującą się z wszystkimi mechanikami ścieżkę dźwiękową.

One Piece Odyssey

  • Data premiery: 13 stycznia 2023
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Przyszedł czas na największy i najgłośniejszy tytuł na prezentowanej przez nas liście. One Piece Odyssey zadebiutuje już 13 stycznia z ramienia studia ILCA, które w swoim portfolio ma takie tytuły jak: Pokemon Brilliant Diamond czy Pokemon Shining Pearl.

Co do samej produkcji, to ta oparta jest o popularne anime One Piece wydawane przez Bandai Namco. One Piece Odyssey to całkowicie odrębna gra, powstająca z okazji 25-lecia serii, prezentująca zupełnie nową historie załogi Słomianych Kapeluszy.

Tytuł osadzono w gatunku RPG z nastawieniem na przeżycie konkretnych przygód z bohaterami uwielbianymi przez fanów tego anime.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premiery gier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama