​Premiery nowych gier w kwietniu 2023 roku - tytuły, platformy, fabuła

Pierwsza połowa kwietnia dostarczyła kilku interesujących premier gier z gatunku klasycznych przygodówek. Druga część tego miesiąca zapowiada się wcale niemniej atrakcyjnie. Poniżej prezentujemy najciekawsze gry, które wyjdą na rynek w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Jest na co czekać!

Minecraft Legends

  • Data premiery: 18 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5

Zestawienie rozpoczynamy bardzo mocnym akcentem kierowanym do wszystkich fanów Minecrafta. Już 18 kwietnia swoją premierę zaliczy Minecraft Legends, strategiczna gra będąca owocem współpracy Mojang Studios i Blackbird Interactive.

Fabularnie zadaniem graczy będzie ocalenie krainy Overworld przed piglinami. Heroiczne bitwy toczone mogą być w wariancie solowym, niemniej gra rozwinie swój potencjał dopiero w trybie kooperacyjnym w gronie znajomych. Istotną częścią rozgrywki jest nawiązywanie sojuszy z innymi graczami. Minecraft Legends oferuje znacznie różniący się gameplay od oryginalnej produkcji, która podbija serca graczy już od blisko 15 lat.

Reklama

Dead Island 2

  • Data premiery: 21 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5

W 2011 roku swój rynkowy debiut zaliczył Dead Island. Produkcja powstała z inicjatywa polskiego studia Techland i zrealizowana została we współpracy z Deep Silver. Niemal 12 lat wszyscy fani tej gry musieli czekać na sequel. I tak o to 21 kwietnia światło dzienne ujrzy Dead Island 2 - brutalna dynamiczna gra wypełniona hordami zombie.

W Mieście Aniołów wcielimy się w jedną z sześciu przygotowanych przez deweloperów postaci. Każdy z bohaterów wyróżnia się unikalną osobowością dialogami, a także umiejętnościami, które można dowolnie modyfikować i konfigurować w najbardziej szalone kombinacje.

Dead Island 2 pojawi się na pecetach, konsolach poprzedniej oraz najnowszej generacji.

Bramble: The Mountain King

  • Data premiery: 27 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Bramble: The Mountain King to przygodowa gra inspirowana nordyckimi baśniami. Twórcy do dyspozycji graczy oddają niezwykle uroczą, lecz kryjącą wiele niebezpieczeństw tytułową krainę Bramble. Gracz wcieli się w postać Ollego, który wyrusza na poszukiwanie swojej siostry.

Produkcja Dimfrost Studio oferuje bajkową, ciekawą szatę wizualną. Jeśli zaś chodzi o kluczowe mechaniki, to uświadczymy tutaj wielu elementów zręcznościowych zgrabnie wymieszanych z aspektami logicznymi.

Star Wars Jedi: Survivor

  • Data premiery: 28 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S

Przyszła pora na jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. W tym przypadku, podobnie jak z Dead Island 2, również mamy do czynienia z sequelem. Star Wars Jedi: Survivor stanowi pełnoprawną kontynuację Star Wars Jedi: Fallen Order. Obie gry produkowane są przez znane studio Respawn Entertainment. Sternikiem tych dwóch projektów jest reżyser Stig Asmussen.

Jedi Ocalony ma zaoferować jeszcze bardziej rozległy świat. Ponadto gra otrzyma mechanikę "fast travel", przez co podróże będą przyjemniejsze, a gracze otrzymają możliwość pominięcia bardzo długiego przemieszczenia się po mapie. Na osobną uwagę zasługuje system walki. Ta będzie jeszcze bardziej intensywna i złożona.

Przygody uwielbianego przez fanów Gwiezdnych Wojen Cala Kestisa będzie można ogrywać jedynie na pecetach i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Posiadacze starszych konsol będą musieli w tym przypadku obejść się smakiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premiery gier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy