Reklama

Premierowy trailer Resident Evil 2

​"Premierowy trailer Resident Evil 2" brzmi nieco jak cofnięcie się w czasie, skoro mowa o produkcji wydanej po raz pierwszy w zamierzchłej przeszłości 1998 roku. Dzisiaj - 25 stycznia - na półki sklepowe trafia jednak oczekiwany remake japońskiego tytułu od Capcomu, na PC, PS4 oraz Xbox One.

Twórcy przygotowali nowy, ostatni już zwiastun. Otrzymujemy spojrzenie na całkiem nową, współczesną oprawę graficzną mrocznego Racoon City. Fabuła nie ulega zmianie: mieszkańcy miasta zamieniają się w zombie za sprawą broni biologicznej wyprodukowanej przez firmę Umbrella.

Reklama

Dlatego też policjant Leon S. Kennedy ma bardzo nieudany pierwszy dzień w pracy. Jest też licealistka Claire Redfield, szukająca swojego brata, Chrisa. Ten - jak się okazuje - jest już daleko, w Europie. Duet rozdziela się więc, by szukać innych ocalałych, wśród których jest Sherry Birkin i Ada Wong.

W 2015 roku ukazał się remake pierwszej odsłony serii Resident Evil, co od razu rozbudziło nadzieje fanów, że podobnie potraktowane zostanie RE2, które dzisiaj uznawane jest za jedną z najlepszych odsłon serii, jeśli nie wideo gier w ogóle. Podobne plany miał także Capcom.

Twórca serii - Shinji Mikami - nie chciał jednak zajmować się remake’em, ponieważ w tym okresie skupiał się w całości na Resident Evil 4. W sierpniu 2015 roku japońska firma ogłosiła jednak, że odświeży także Resident Evil 2. Na detale trzeba jednak było czekać aż do E3 w 2018 roku.

Wtedy właśnie zaprezentowano pierwszy trailer oraz ujęcia z rozgrywki. Hideki Kamiya, reżyser oryginału, przyznał, że naciskał na menedżerów już od lat, by przygotować nową wersję. Producentem został Yoshiaki Hirabayashi, odpowiedzialny także za mało udane Resident Evil 6.

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje