Premiera trzeciego sezonu THE FINALS. Roi się od nowości i zmian!

Intensywny ponad minutowy zwiastun premierowy pojawił się w sieci. THE FINALS wkracza właśnie w trzeci sezon z licznymi nowościami w gameplayu. Co przygotowali twórcy z Embark Studios?

Trzeci sezon wdraża sporo rewolucji. Poniżej przedstawiamy największe zmiany w taktycznej drużynowej strzelance THE FINALS:

Nowa mapa KYOTO 1568

Nowa arena do toczenia pojedynków osadzona jest w orientalnym japońskim klimacie. Gęste lasy bambusowe, XVI-wieczne świątynie i ogrody staną się krajobrazem do prowadzenia intensywnych rywalizacji pomiędzy graczami.

World Tour

Sporą nowością jest nowy cykl turniejów World Tour rozgrywany w trybie Cashout z udziałem 24 graczy. Zawody odbywają się w cyklu co 2-3 tygodniowym. Pięciu najlepszych graczy znajdzie się na pierwszych stronach World Tour. To kolejna doskonała okazja do ścierania się z najlepszymi zawodnikami na arenie.

Przepustka bojowa

Nowy sezonowy battle pass oferuje aż 96 nagród. 26 z nich możemy odebrać za darmo. Łącznie odblokujecie 1575 multibucksów. Nagrody możliwe do zdobycia inspirowane są historią i szeroką kulturą Japonii.

Nowe bronie

W grze pojawiły się trzy nowe bronie - każda z broni dostępna jest dla innej klasy i wyróżnia się konkretnymi unikalnymi cechami.

  • ŁUK REKURSOWY (klasa lekka) - o wysokich umiejętnościach, średniego i dalekiego zasięgu, który strzela strzałami po zakrzywionym łuku. Jego zasięg i obrażenia zwiększają się, im dalej zostanie naciągnięta cięciwa.
  • PODWÓJNE OSTRZE (klasa średnia) - nowa broń do walki wręcz w wersji. Jej główny atak to szybka kombinacja wielu uderzeń o dużym zasięgu. Może także blokować i odbijać nadlatujące pociski w postawie obronnej.
  • WŁÓCZNIA (klasa ciężka) - nowa broń do walki wręcz: jej głównym atakiem jest szybkie pchnięcie z dużej odległości. Można go również obrócić, aby pokryć większy obszar. Zadaje mniej obrażeń niż Młot Grubego, ale jest zdecydowanie bardziej zwinny.

Nowe gadżety

Prócz nowych broni w walce, w nowym sezonie uświadczymy też dwa nowe gadżety, dzięki którym będziemy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Reklama
  • Otwór Termiczny to gadżet dedykowany klasie lekkiej. Umiejętność pozwoli na przełamywanie ścian i budynków z dalekiego dystansu.
  • Wciągarka to z kolei zdolność klasy ciężkiej, pozwalająca wystrzelić łańcuch przyciągający w naszym kierunku przedmioty i wrogów.

Nowe funkcje i zmiany w balansie

Warto też wspomnieć o nowej funkcji w grze - czacie tekstowym. Dzięki tej opcji jesteśmy w stanie komunikować się z naszym zespołem. Bez wątpienia była to brakująca funkcjonalność w THE FINALS. Czat znajduje się aktualnie w fazie testowej. Oprócz tego strzelanka otrzymała ogrom zmian w balansie. Spora liczba gadżetów i broni doczekały się wzmocnienia - inne przedmioty osłabiono - zgodnie z sugestiami publikowanymi przez społeczność graczy.

Poprawki błędów

Embark Studios nie próżnowało też w kontekście eliminacji błędów w rozgrywce. Poprawiono bolączki związane z niektórymi trybami gry, dźwiękiem czy animacjami. Wszystkie zmiany i nowości trzecim sezonie możecie znaleźć pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Finals
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy