Reklama

Premiera The Banner Saga 3 przyspieszona

Studio Stoic nieoczekiwanie poinformowało o przyspieszeniu premiery The Banner Saga 3 - kolejnej odsłony cyklu łączącego strategię turową z elementami RPG. Opublikowano też nowy materiał poświęcony grze.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja ujrzy światło dzienne latem, aczkolwiek dokładnego terminu debiutu nie podano. Początkowo autorzy twierdzili, że tytuł ukaże się w grudniu tego roku.

Sytuacja, w której premiera danej gry jest przyspieszana należy do rzadkości. Powodów podjętej decyzji nie podano, ale niewykluczone, ze prace nad kolejną odsłoną cyklu przebiegają na tyle dobrze, że postanowiono wydać pozycję kilka miesięcy wcześniej.

Dotychczas nie ujawniono jednak zbyt wielu szczegółów na temat produkcji. Podstawowe założenia nie powinny jednak ulec zmianie - projekt będzie więc kładącą nacisk na fabułę strategią turową z mocno zaznaczonymi elementami RPG.

Reklama

Tytuł zwieńczy zapoczątkowaną kilka lat temu trylogię. To oznacza, że podjęte w dwóch poprzednich częściach wybory wpłyną na wydarzenia w nowej odsłonie. Nie obejdzie się więc zapewne bez importu zapisanych stanów rozgrywki.

The Banner Saga 3 powstaje z myślą o PC, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości trafi także na inne platformy, w tym konsole. Poniżej można obejrzeć materiał przybliżający jedną z postaci, która pojawi się w grze - Fasolta:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje