Reklama

Premiera Sunset Overdrive na PC

​Po miesiącach nieoficjalnych doniesień i spekulacji nie trzeba już dłużej zachodzić w głowę, co z tym Sunset Overdrive na PC. Nowa konwersja tej szalonej gry akcji została nie tylko potwierdzona przez Microsoft i twórców z Insomniac Games, ale także wydana, na razie tylko na Windows 10.

Dlatego też debiut obejmuje wyłącznie sklep Microsoft Store. Warto jednak uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości, ponieważ niedawno w bazie danych Steama pojawiły się wpisy, które sugerują, że tytuł będzie dostępny także w sklepie Valve, a więc najpewniej nie tylko na Windows 10.

Już w maju tego roku południowokoreańska organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową gier - zazwyczaj cenne źródło informacji na temat nadchodzących konwersji - poddała ocenie produkcję w wersji na komputery osobiste. Internauci w bazie agencji odnaleźli wpis poświęcony pozycji.

Reklama

Majowa niespodzianka sugerowała, że ogłoszenie odbędzie się w czerwcu, właśnie na E3. Idealnym momentem była konferencja Microsoftu, który w 2014 roku wydał produkcję i który zapewne nadal posiada do niej prawa. Za prace odpowiadało studio Insomniac Games, niedawno twórcy cenionego Spider-Mana.

Na E3 nie doczekaliśmy się konkretów, lecz teraz nowe informacje pojawiły się na początku obecnego miesiąca, ujawnione przez kolejną organizację zajmującą się przyznawaniem grom kategorii wiekowych. Tym razem Sunset Overdrive w wersji PC pojawiło się na stronie amerykańskiego ESRB i trudno już było mówić o błędzie czy przypadku.

Akcję gry osadzono w 2027 roku w tytułowym mieście, w którym duże wpływy posiada korporacja Fizzco. Firma wypuściła na rynek napój OverCharge - szybko okazuje się, że płyn zamienia ludzi w mutantów. Głównym bohaterem jest sprzątacz (można zmienić płeć prowadzonej postaci), który nie przekształcił się w potwora.

Przygotowana przez autorów metropolia wyróżnia się otwartą konstrukcją, co oznacza, że gracze mogą przemieszczać się swobodnie. Pojawiło się szereg zróżnicowanych misji do wykonania i opcja wykorzystania w walce mocno nietypowych rodzajów broni, w tym pluszowych misiów wypchanych dynamitem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje