Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Premiera Regalia: Of Men and Monarchs opóźniona

​Warszawskie studio Pixelated Milk ujawniło, że przygotowywana przez zespół gra Regalia: Of Men and Monarchs ukaże się później niż planowano.

Według pierwotnych założeń, produkcja miała zadebiutować pod koniec przyszłego miesiąca - 27 kwietnia. Odpowiedzialni za projekt developerzy oznajmili jednak, że tytuł premierę przesunięto o trzy tygodnie - do 18 maja.

Reklama

We wpisie opublikowanym na profilu gry w serwisie Kickstarter twórcy wyjaśniają, że powodem opóźnienia jest chęć dopracowania tytułu. W trakcie trwających testów zgromadzili wiele uwag i opinii, na podstawie których przygotują poprawki.

Autorzy zamierzają przede wszystkim usunąć kilka błędów, a także ulepszyć balans rozgrywki. Tłumaczą, że priorytetem dla zespołu jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik - w końcu premiera gry odbywa się tylko raz.

Głównym bohaterem produkcji jest Kay - młodzieniec, który niespodziewanie dziedziczy koronę Ascalii. Tyle tylko, że królestwo znajduje się na skraju zapaści - skarbiec świeci pustkami, a kraj pogrążony jest w chaosie. Ponadto poddani nie darzą szacunkiem nowego władcy.

W trakcie rozgrywki spróbujemy przywrócić świetność państwu. Nie obędzie się bez podejmowania istotnych decyzji, które mogą wpłynąć na dalsze funkcjonowanie krainy. Bardzo ważną rolę odegra również dyplomacja.

Twórcy podkreślają, że tytuł jest hołdem złożonym klasycznym przedstawicielom gatunku japońskich gier RPG. Pojawią się więc oczywiście starcia z przeciwnikami, toczone w turach niczym w serii Disgaea. W walkach skorzystamy z pomocy ponad 20 postaci posiadających unikalne zdolności.

Autorzy przygotują sześć zróżnicowanych rejonów do zwiedzenia. W sumie ukończenie tytułu powinno zająć ponad 30 godzin. Całość okraszono kolorową oprawą graficzną z ręcznie rysowanymi tłami w dwóch wymiarach.

Regalia: Of Men and Monarchs ukaże się na PC, ale planowana jest także wersja PS4. Wspomniane wyżej testy - przeznaczone dla osób, które wsparły projekt podczas zbiórki na Kickstarterze - potrwają do 3 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje