Premiera pierwszych Steam Machine się opóźni

Pierwsze Steam Machine - stworzone z myślą o salonach komputery działające pod kontrolą SteamOS - miały pojawić się jeszcze w tym roku.

Wygląda jednak na to, że ich premiera się opóźni, a wszystkiemu "winny" jest opracowywany przez Valve pad. We wpisie na oficjalnym blogu Steama Eric Hope z Valve wyjaśnił, że jego firma prowadzi teraz liczne testy Steam Controllera korzystając z prototypowej wersji urządzenia.

Biorą w nim udział zarówno branżowi specjaliści oraz hardkorowi gracze, jak i "każuale". Dostarczają oni wielu cennych porad i sugestii, dzięki któremu firma będzie mogła ulepszyć kontroler. I to właśnie jest powodem, dla którego pierwsze Steam Machine nie pojawią się w tym roku.

Ekipa Gabe’a Newella potrzebuje dodatkowego czasu, by wprowadzić wszystkie poprawki opracowane na podstawie opinii testerów. W związku z tym premierę "konsolowych pecetów" przesunięto na 2015. Valve podkreśla, że priorytetem dla firmy jest dostarczenie "jak najlepszego growego doświadczenia" - wolą więc opóźnić debiut maszyn parowych.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje