Premiera Metro Exodus przesunięta

​THQ Nordic, które od niedawna jest właścicielem spółek Koch Media i Deep Silver, przesunęło premierę Metro Exodus - kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Dimitrija Głuchowskiego.

Podczas spotkania z inwestorami zorganizowanego z okazji publikacji najnowszego raportu finansowego przedstawiciele firmy oznajmili, że gra ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Początkowo miała ujrzeć światło dzienne w trakcie tegorocznej jesieni.

W oświadczeniu wystosowanym przez bezpośredniego wydawcę tytułu - Deep Silver - wyjaśniono, że powodem opóźnienia debiutu jest chęć dopracowania projektu. Podkreślono, że choć fani mogą czuć się rozczarowani podjętą decyzją, ostatecznie powinni być zadowoleni z efektu.

- Prace nad Metro Exodus postępują dobrze, jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co widzimy. Bezustannie oceniamy rozwój gry, by mieć pewność, że dostarczymy produkt, którego gracze i miłośnicy uniwersum chcą i na który zasługują. Przyglądamy się również ogłoszeniom naszych konkurentów - wytłumaczono.

Reklama

Jednocześnie poinformowano, że twórcy pokażą produkcję na tegorocznych targach E3, które w przyszłym miesiącu odbędą się w amerykańskim Los Angeles. Developerzy zaprezentują gameplay przedstawiający nową lokację.

W grze pojawią się niedostępne w poprzednich częściach potwory. Niektóre kreatury wystąpią jednak tylko w określonej lokacji lub strefie klimatycznej. W walce z bestiami (a także ludźmi) gracze skorzystają ze zróżnicowanej broni.

Metro Exodus zmierza na trzy platformy sprzętowe - PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

To jednak nie wszystko, ponieważ THQ Nordic oznajmiło, że dwa inne tytuły firmy - BioMutant i Darksiders 3 - nie mają jeszcze wyznaczonych dat premier. Dotychczas zapewniano, że oba ukażą się w tym roku, ale nie jest jasne, czy plany są aktualne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metro Exodus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy