Reklama

Premiera Interkosmos 2000 na Quest 2. Gra pozwoli na odbycie wirtualnego lotu w kosmos

​Interkosmos 2000, gra VR na Meta Quest 2, debiutuje w pełnej wersji na całym świecie. Tytuł stworzony przez polskie studio Ovid Works pozwoli graczom na odbycie wirtualnego lotu w kosmos i przeżywanie niezapomnianych przygód. Gra dostępna będzie do nabycia w oficjalnym sklepie Meta Quest za 19,99 USD (około 95 PLN).

Samodzielne eksplorowanie kosmosu brzmi jak świetna zabawa, prawda? Jednak trzeba pamiętać, że wiąże się to także z szeregiem wyzwań. Interkosmos 2000 przeniesie gracza do wirtualnego kokpitu kapsuły, w której będzie on zdany wyłącznie na siebie. Wówczas przekona się, że jednoczesne utrzymanie kapsuły na orbicie, kontrola poszczególnych systemów i unikanie zderzenia z asteroidami wcale nie jest tak łatwe, jak może się pozornie wydawać.

Interkosmos 2000 w dniu premiery zaoferuje graczom tryb fabularny. Umożliwi on przeżycie niepowtarzalnej kosmicznej przygody poprzez wykonywanie kolejnych misji. Ponadto Ovid Works pracuje nad trybem Sandbox, który uczyni grę bardziej otwartą poprzez dodanie mechaniki do obliczania transferów orbitalnych. Pozwoli to graczom grać bez żadnych wytycznych i realizować różne scenariusze. Tryb Sandbox zostanie dodany w aktualizacji po premierze.

Reklama

Pierwsza odsłona Interkosmosu zadebiutowała w 2017 roku i została bardzo pozytywnie przyjęta przez graczy. Interkosmos 2000 ma zapewnić jeszcze lepszą rozrywkę w kosmosie, którą można przeżyć na goglach Quest 2. Ovid Works w trakcie tworzenia gry było wspierane przez amerykańskiego giganta technologicznego, firmę Meta, która pomagała w przeprowadzaniu wymagających testów QA. Niewykluczone, że w przyszłości Interkosmos 2000 będzie również dostępny na innych urządzeniach VR.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy