Reklama

Premiera Hellblade: Senua's Sacrifice opóźniona

Przedstawiciele studia Ninja Theory poinformowali, że najnowszy projekt zespołu - gra akcji Hellblade: Senua’s Sacrifice - ukaże się później niż początkowo planowano.

Pierwotnie produkcja miała pojawić się jeszcze w tym roku. Mamy jednak grudzień, a nadal nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat tytułu, nie mówiąc już o dokładnej dacie premiery. Zgodnie z przewidywaniami, twórcy zdecydowali się przełożyć debiut.

Developerzy obiecują, że Hellblade: Senua’s Sacrifice ukaże się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Ponownie jednak nie podano konkretnego terminu. Nie zmieniły się natomiast platformy docelowe - gra zostanie wydana na PC i PlayStation 4.

W specjalnym nagraniu twórcy tłumaczą, że na trwających pracach negatywnie odbiło się skasowanie innego projektu studia Ninja Theory. Poza tym zespół zrobił sobie przerwę, by skoncentrować się na przygotowywanej wraz z Epic Games technologii motion-capture, która zostanie wykorzystana także w powstającej produkcji.

Reklama

Jednocześnie autorzy podkreślają, że chcą wydać Hellblade: Senua’s Sacrifice samodzielni. Dzięki temu ekipa mogłaby zachować kreatywną kontrolę nad całością, co jest o tyle istotne, że dla developerów jest to bardzo osobista gra.

W produkcji wcielimy się w tytułową bohaterkę - celtycką wojowniczkę, która przetrwała najazd wikingów. Wydarzenie pozostawiło u dziewczyny dużą traumę, wywołując chorobę psychiczną. Problemy protagonistki mają mieć wpływ na zabawę - podczas rozgrywki zmierzymy się z wizjami i innymi majakami postaci. Poniżej można obejrzeć opublikowany przez twórców film, w którym wyjaśniają między innymi powody poślizgu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy