Reklama

Premiera God of War: Ragnarok przesunięta na przyszły rok

​Studio Santa Monica poinformowało, że premiera kolejnej odsłony serii God of War została przeniesiona na przyszły roku.

Co prawda, można było się tego spodziewać - w końcu Sony nawet nie przedstawiło oficjalnego tytułu gry, nie mówiąc o jakichkolwiek screenach czy materiałach wideo - ale nadzieja umiera w końcu ostatnia. Jednak jej ostatni płomyk właśnie zgasł. Studio Santa Monica poinformowało oficjalnie, że nowa przygoda Kratosa ukaże się dopiero w przyszłym roku.

"Odkąd opublikowaliśmy teaser następnej odsłony God of War, byliśmy zaszczyceni miłością i wsparciem, jakie nam okazaliście. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim tym, którzy ekscytują się na myśl o zagraniu w kolejną odsłonę przygody Kratosa i Atreusa" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu, opublikowanym przez Santa Monica na Twitterze.

Reklama

"Jesteśmy skupieni na dostarczeniu gry o najwyższej jakości, ale jednocześnie zależy nam na bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu naszego zespołu, naszych współpracowników oraz ich rodzin. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy o przesunięciu daty premiery [kolejnej odsłony God of War - przyp. red.] na 2022. Dziękujemy za wasze nieustanne wsparcie. Mamy w zanadrzu kilka ekscytujących rzeczy, nad którymi pracujemy, i nie możemy się doczekać, kiedy wam je pokażemy!" - głosi ciąg dalszy oświadczenia.

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, potwierdził, że God of War: Ragnarok powstaje z myślą nie tylko o PlayStation 5, ale także o PlayStation 4. Niewykluczone, że w przyszłości gra trafi także na pecety w ramach nowej strategii Sony, która zakłada, że więcej produkcji znanych z PlayStation będzie przenoszonych na komputery osobiste. Jednak wiadomo też, że na pewno nie będzie się to odbywać kosztem jakości tytułów wydawanych na PlayStation.

Wygląda na to, że gracze, którzy obawiali się, że podobny los może spotkać inną dużą produkcję od Sony - Horizon: Forbidden West - mogą spać spokojnie. Japoński gigant w dalszym ciągu celuje w premierę w tegorocznym okresie bożonarodzeniowym. W przeciwieństwie do God of War: Ragnarok, gra jest już w znacznie dalszej fazie produkcji. Niedawno doszło do jej oficjalnej prezentacji, podczas której mogliśmy zobaczyć długie fragmenty rozgrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War: Ragnarok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy