Premiera DriveClube opóźniona

A jednak to prawda. Ponieważ "zespół twórców potrzebuje więcej czasu na zrealizowanie swojej wizji", DriveClub nie pojawi się w sprzedaży w dniu premiery PlayStation 4. Odpada kolejny - po Watch Dogs - mocny tytuł startowy.

Premiera DriveClub została przełożona na początek roku 2014. Nie ulegają zmianie plany dotyczące PlayStation Plus - gra mimo wszystko pojawi się w pakiecie Instant Game Collection, w związku z czym będzie dostępna dla abonentów Plusa bez dodatkowych opłat. Grami "od zaraz" w dniu debiutu PlayStation 4 będą więc Resogun i Contrast.

Po raz pierwszy informacja o przełożeniu premiery DriveCluba pojawiła się na serwisie The Same Coin. Jego redaktorzy twierdzili, powołując na "anonimowych informatorów", że pierwsza samochodówka na PlayStation 4 może ukazać się nie w listopadzie, a dopiero wiosną przyszłego roku. Portal wydawał się nie być jednak pewny tych rewelacji - zaznaczał początkowo, że to na razie plotka i może okazać się fałszywa.

Podobną informację uzyskał - również od anonimowego informatora "blisko związanego ze sprawą" - serwis Kotaku. Jakby tego było mało, w San Francisco miała odbyć się impreza, w trakcie której zaprezentowane miały zostać produkcje Sony na PlayStation 4. W ostatniej chwili wycofano z niej pokaz DriveCluba uzasadniając to "problemem z harmonogramem".

Poślizg DriveClube'a może być poważnym ciosem dla PS4, zwłaszcza, że niedawno opóźniono premierę Watch_Dogs...

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy