Reklama

Premiera Anthem oficjalnie opóźniona. Z powodu nowego Battlefielda

​Electronic Arts potwierdziło nieoficjalne doniesienia. Firma poinformowała o opóźnieniu premiery Anthem - nowego projektu studia BioWare. Powodem poślizgu jest nowa odsłona cyklu Battlefield.

Jak poinformowali przedstawiciele koncernu w trakcie spotkania z inwestorami towarzyszącego publikacji najnowszego raportu finansowego, sieciowa produkcja ukaże się na początku przyszłego roku. Dokładnego terminu jednak nie podano.

Pierwotnie gra miała ujrzeć światło dzienne tegoroczną jesienią. Dyrektor finansowy Electronic Arts - Blake Jorgensen - podkreśla, że decyzji o zmianie planów wydawniczych względem Anthem nie można określać mianem "opóźnienia".

Zaznaczono, że powodem przesunięcia nie są problemy w pracach nad tytułem. Kilka dni temu redakcja Kotaku twierdziła - powołując się na anonimowych informatorów - że odpowiedzialni za projekt developerzy zmagają się z wieloma trudnościami, które związane są między innymi z silnikiem Frostbite.

Reklama

Firma tłumaczy, że zdecydowano się wydać produkcję w późniejszym terminie, aby nie kolidowała z następną odsłoną Battlefield. Szefostwo koncernu potwierdziło bowiem, że kolejna część serii strzelanek ukaże się w październiku, więc mogłaby negatywnie odbić się na Anthem, które jest przedstawicielem zupełnie nowej marki.

Natomiast na temat gry wchodzącej w skład cyklu wykreowanego przez studio DICE nie podano na razie żadnych szczegółów. Spekuluje się jednak, że twórcy postanowili osadzić akcję w czasach II wojny światowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy