Reklama

Premier chwali polski rynek gier wideo

Mateusz Morawiecki /AFP

​Premier Mateusz Morawiecki w samych superlatywach wypowiadał się o esporcie i sektorze produkcji gier wideo w Polsce, nazywając ten ostatni "perełką eksportową". Polityk zapowiedział też szerokie wsparcie oraz stworzenie "całego systemu" rozwijającego te gałęzie rynku. O sektorze "gamingowym" i szansach na rozwój esportu dyskutowano podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.

To nie pierwsze tego rodzaju zapowiedzi. Już w sierpniu nieco więcej (choć nadal bardzo mało) konkretów zapowiedziało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powstaje bowiem ustawa, która ma na celu zaoferowanie wsparcia dla ponad 300 działających w Polsce firm deweloperskich zajmujących się grami wideo, w postaci odpisów podatkowych.

Jak zauważyło ministerstwo w projekcie ustawy, wprowadzenie pomysłów w życie jest obecnie koniecznością, ponieważ podobne rozwiązania już od dłuższego czasu funkcjonują na Zachodzie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji i Finlandii.

Reklama

Wspomniane przez Morawieckiego spotkanie z branżą odbyło się trzy miesiące temu i jednym z jego efektów jest właśnie opisana wyżej propozycja ustawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy