Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Poznaliśmy szczegóły Mafia Trilogy. Nadchodzi remake pierwszej Mafii i remaster drugiej

​2K zgodnie z obietnicą podzieliło się z nami szczegółami zapowiedzianego w ubiegłym tygodniu tygodniu zestawu trzech mafijnych produkcji.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, 10 maja, po blisko dwóch latach nieaktywności, oficjalne twitterowe konto marki Mafia wróciło do życia. Pojawił się na nim wpis o treści "Rodzina", a w kolejnych dniach doszły kolejne, tj. "Siła" i "Szacunek", co wystarczyło, żeby fani szybko wpadli na trop odświeżenia całej trylogii. Wydawca szybko oficjalnie to potwierdził, ale nie ujawnił żadnych szczegółów, informując, że musimy poczekać jeszcze kilka dni - dziś wszystko stało się jasne i fani serii mają powodu do zadowolenia.

Reklama

Do tej pory wszyscy zastanawialiśmy się, czy wydawca zdecyduje się na pełnoprawny remake (co jest ostatnio w modzie i idzie twórcom gier świetnie, wystarczy tylko spojrzeć na Resident Evil 2 i 3 czy Final Fantasy VII), czy może tylko remaster, który podbije rozdzielczość i nieco uwspółcześni grę. Tymczasem okazuje się, że 2K postawiło na obie opcje, a mówiąc precyzyjniej nawet trzy, bo każda z części Mafii doczeka się osobnego potraktowania.

Najbardziej ekscytująco zapowiada się pierwsza odsłona z 2002 roku, bo ta doczeka się remake’u o nazwie Mafia: Definitive Edition, czyli powstanie od nowa, na nowym silniku, z ulepszonym scenariuszem, rozgrywką, cut-scenkami itp. Powrót do losów taksówkarza Tommy’ego Angelo, który pnie się po mafijnych szczeblach w Lost Haven, będzie więc zupełnie nową przygodą. Co ciekawe, nie przyjdzie nam już długo czekać na premierę, bo ta zaplanowana została jeszcze na wakacje, a dokładniej 28 sierpnia.

Mafia II z 2010 roku będzie remasterem zatytułowanym Mafia II: Definitive Edition i doczeka się wsparcia dla rozdzielczości 4K oraz wszystkich fabularnych i kosmetycznych DLC, jakie otrzymał oryginał. Co więcej, wszyscy posiadacze gry na Steamie mogą liczyć na darmową przesiadkę na ulepszoną wersję. Najmniej, a mówiąc szczerze praktycznie nic, zmieni się w Mafia III: Definitive Edition, która doczeka się jedynie wszystkich dodatków, jakie zawierała przepustka sezonowa. W tym przypadku na darmową kopię mogą liczyć użytkownicy, którzy posiadają oryginalną trójkę na PC (Steam), PlayStation 4 i Xbox One.

Mafia Trilogy jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 249 zł za pakiet albo pojedynczo - Mafia: Definitive Edition 169 zł, Mafia II: Definitive Edition i Mafia III: Definitive Edition 124 zł, ale na chwilę obecną zagrać możemy jedynie w drugą i trzecią część - pierwsza, co oczywiste, dostępna będzie dopiero po oficjalnej premierze. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Mafia Trilogy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje