​Poznaliśmy datę premiery PlayStation 6?

Oczywiście jeszcze nikt w 2023 roku nie myśli o konsolach nowej generacji. PlayStation 5, jak również Xbox Series X/S istnieją na rynku od kilku lat, ale racjonalną sprzedaż notują dopiero tak naprawdę od niedawna. Jednak dokumenty związane z przejmowaniem firmy Activision Blizzard przez Microsoft rzucają nieco więcej światła na datę premiery... nowej konsoli od PlayStation 6.

Gigant z Redmond już od wielu miesięcy czyni wszystkie możliwe kroki, by przekonać organy regulacyjne z różnych krajów do tego, że wykup Activision Blizzard za kwotę 69 mld dol. nie wpłynie na uzyskanie nieuczciwej przewagi konkurencyjnej przez Microsoft.

Microsoft sukcesywnie składa kolejne dokumenty i akty prawne Federalnej Komisji Handlu, Komisji Europejskiej oraz Urzędowi ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii. Analiza tychże dokumentów, szczególnie temu ostatniemu organowi wskazuje potencjalną datę premiery konsoli nowej generacji od Sony

Reklama

PlayStation 6. Kiedy może zadebiutować?

Z dokumentu składającego się aż z 22 stron przedstawionego podmiotowi CMA wynika, że Microsoft chce udostępniać serie Call of Duty na konsole PlayStation tylko do 2027 roku. W źródle pojawia się również notatka prawdopodobnej daty premiery konsoli PlayStation 6, ale ten fragment został zredagowany.

Łącząc jednak wątki i fakt długości udostępniania kultowego CoD-a tylko do 2027 roku, jasnym wydaje się, że debiut konsoli nowej generacji od Sony nastąpi po wygaśnięciu tej umowy. Prawdopodobnie więc będzie to końcówka 2027 roku bądź rok 2028.

Debiut PlayStation 3 miał miejsce w 2006 roku. Na kolejną konsolę, czyli PS4 trzeba było poczekać 7 lat. Podobny odcinek czasowy wystąpił pomiędzy tym urządzeniem, a konsolą najnowszej obecnie generacji - PlayStation 5. Daty te sugerują, że rok 2027 może być tutaj kluczowy, jeśli chodzi o debiut kolejnego urządzenia od Sony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy