Poznajcie najszybszego button-mashera na świecie

​Jeśli wydaje się wam, że jesteście całkiem nieźli w mashowanie przycisków podczas partyjki w swoją ulubioną bijatykę, to zaraz udowodnimy wam, jak bardzo się mylicie.

Kiedyś bardzo wiele gier opierało się o mashowanie przycisków, wystarczy tylko przypomnieć sobie starsze bijatyki (oczywiście można było się tu nauczyć skomplikowanych combosów, ale szybkie wciskanie przycisków na chybił trafił też dawało radę) czy gry sportowe, np. wszystkie wydania olimpiad, po których klawiatury często nadawały się tylko do wymiany. Teraz umiejętność ta nie jest już przez deweloperów wykorzystywana zbyt często, ale część graczy wciąż nazywa się mistrzami tej dziedziny.

Jeden z nich z pewnością na to zasługuje, bo wystarczy spojrzeć na twitchowe popisy Ludwiga Ahgrena w Mario Party 4, żeby przekonać się, że nie ma sobie równych. Przypominamy, że wspomniana gra oryginalnie została wydana w 2002 roku na Game Cube i skłąda się z serii minigier, z których jedna - Domination - wymaga jak najszybszego wciskania konkretnego przycisku w określonym limicie czasowym. Nie ma tu znaczenia, jaką technikę wybierzemy, szybkie wciskanie za pomocą jednego palca czy też dwóch na zmianę, trzeba zanotować jak największą ilość naciśnięć.

Reklama

Ludwig Ahgren już wcześniej pobił dotychczasowy rekord gry, który wynosił 199, a na zamieszczonym wyżej filmiku możemy zobaczyć jak osiąga wynik 201! Warto tu zaznaczyć, że gra w oryginalnej wersji pozwalała na maksymalnie 160 kliknięć, bo jej twórcy nie zakładali, że możliwe jest osiągnięcie tak wysokiego wyniku - teraz okazuje się, że jest on dużo poniżej możliwości streamera, dlatego też zarówno on, jak i wiele innych osób bijących tutaj rekordy, korzysta ze zmodyfikowanej wersji. Mówiąc krótko, Ludwig Ahgren jest obecnie najszybszym button-masherem na świecie i może dumnie obnosić się ze swoim tytułem.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy