Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstanie Mafii 4 zależne jest od sukcesu Mafii: Edycji Ostatecznej

​Premiera Mafii Remake zbliża się coraz większymi krokami, w związku z tym pojawia się pytanie, czy istnieje szansa na powstanie w przyszłości pełnoprawnej, czwartej odsłony cyklu? Jednak jak zaznaczają twórcy to w znacznym stopniu zależy od potencjalnego sukcesu odświeżonej edycji "jedynki".

Za powstanie cyklu Mafia odpowiada studio Illusion Softworks, natomiast najnowszą odsłonę opracowała inna ekipa z Hangar 13, która nie ma szczęścia do tej marki, ponieważ trzeci epizod został dość mocno skrytykowany przez graczy. Warto jednak podkreślić, że to właśnie Hangar 13 przywraca do życia "jedynkę", "dwójkę" i "trójkę" w formie zbiorczego wydania Mafia Trilogy. Podczas gdy remaster Mafii II oraz Mafii III trafił już do sprzedaży, tak na remake pierwszej Mafii musimy poczekać do 25 września. Przy okazji tego oczekiwania pojawia się ważne pytanie, a mianowicie, czy istnieje szansa powstania pełnoprawnej nowej części serii?

Reklama

Cóż to w znacznym stopniu zależy od sukcesu, jaki ewentualnie odniesie Mafia: Edycja Ostateczna. Przedstawiciele Hangar 13 w trakcie rozmowy z serwisem SegmentNext przyznali, że w sytuacji, gdy remake przypadnie społeczności do gustu, wówczas będzie im dużo łatwiej rozpocząć prace nad "czwórką". Warto podkreślić, że zespół byłby zachwycony, gdyby mógł usiąść do prac nad takim projektem. Dodatkowo studio potwierdziło, że tworzy inny, nieujawniony jeszcze tytuł, który ma być wysokobudżetową propozycją z otwartym światem.

Mafia: Edycja Ostateczna trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i będzie funkcjonować na całkowicie nowym silniku dostosowanym do dzisiejszych standardów, a także zawierać elementy czy wątki fabularne, których nie poruszono w oryginalnym wydaniu produkcji.

Jednocześnie potwierdzono, że dostanie ona klasyczny poziom trudności. Nie zabraknie też szeregu opcji do ustawienia jak choćby asystę celowania, model prowadzenia auta czy czułość policji. Klasyczny poziom trudności ma za zadanie cofnąć nas do pierwowzoru i zaproponować ustawienia utrudniające rozgrywkę.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Mafia Trilogy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje