Powstanie ekranizacja gry komputerowej "Sniper Elite"

​Kolejna popularna gra komputerowa zostanie przeniesiona na duży ekran. Po "Uncharted" czy "Borderlands" filmowcy wezmą na swoje celowniki "Sniper Elite". Film pod tym samym tytułem na jej podstawie wyreżyseruje Brad Peyton ("San Andreas", "Rampage: Dzika furia"). "Sniper Elite" to tzw. skradanka, która sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Jak informuje portal "Variety", bohaterem filmu rozgrywającego się w trakcie II wojny światowej będzie elitarny aliancki snajper Karl Fairburne. Zrobi wszystko, by udaremnić zamach na brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, który zlecono niemieckiemu snajperowi.

Według zapowiedzi producentów filmu w "Sniper Elite" znajdzie się miejsce zarówno dla efektownej akcji, jak i dla pogłębionej charakterystyki postaci oraz niewiarygodnie zakręconej fabuły. Kiedy na Londyn zaczną spadać niemieckie bomby, główny bohater filmu będzie musiał się zmierzyć ze swoimi najskrytszymi tajemnicami.

Reklama

Producenci zapowiadają, że główny nacisk fabuły położony będzie na przeszłość Fairburne’a, który z pochodzenia jest Niemcem. A także na jego osobiste porachunki z niemieckim snajperem, który chce zabić premiera Churchilla.

Filmowa ekranizacja "Sniper Elite" określana jest mianem połączenia "Sherlocka Holmesa" i "Tożsamości Bourne’a", co będzie ją odróżniać od standardowych filmowych opowieści o snajperach pokroju "Wroga u bram". Nie będzie to tak mroczny film, a żaden z jego bohaterów nie będzie do cna zły. 

W filmie znajdzie się też miejsce dla silnej postaci kobiecej. Będzie to asystentka Winstona Churchilla. Scenariusz ekranizacji "Sniper Elite" napisali Brad Peyton oraz Gary Graham. Graham to obiecujący scenarzysta, który zwrócił uwagę studia Warner Bros. scenariuszem czekającego na realizację rebootu filmu "Jestem legendą".

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy