Reklama

Powstaje Wolfenstein 3

​BJ Blazkowicz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Pomimo słabszej sprzedaży Wolfenstein II: The New Colossus, seria strzelanek opowiadających o rujnowaniu przeróżnych planów nazistów powróci i doczeka się kolejnej odsłony, nawet jeśli obecnie nie znamy żadnych szczegółów.

Tytuł Wolfenstein 3 należy oczywiście traktować umownie, ponieważ w zależności od rachunków będziemy mieli do czynienia z ósmą odsłoną. Lub też szóstą, jeśli nie chcemy liczyć absolutnie klasycznych Castle Wolfenstein oraz Beyond Castle Wolfenstein, za które nie odpowiadało jeszcze id Software.

"Absolutnie, tworzymy Wolfenstein 3. [Twórcy - dop. red.] powiedzieli na E3, że robią sobie przerwę od szerszej opowieści. Ale musimy zobaczyć, jak sprawy się skończą" - mówił Pete Hines z Bethesdy w rozmowie z brytyjskim Metro. Wspomniana "przerwa od szerszej opowieści" to zapowiedziane na E3, samodzielne rozszerzenie Wolfenstein: Youngblood.

Reklama

Menedżer, wiceprezes firmy do spraw PR i marketingu, przyznał także, że pogłoski o słabej sprzedaży Wolfenstein II: The New Colossus były w dużej mierze przesadzone. "Ostatecznie produkcja poradziła sobie dobrze, ponieważ tworzymy dwie kolejne odsłony. Czy mogłaby poradzić sobie jeszcze lepiej? Pewnie, ale..."

Warto sprecyzować, że te "dwie kolejne odsłony" to właśnie wspomniane Wolfenstein: Youngblood oraz Wolfenstein 3. Można zakładać, że ten drugi tytuł ponownie wyprodukuje szwedzkie studio MachineGames, które przejęło serię w 2014 roku i przewróciło ją do świetności za pośrednictwem bardzo udanego Wolfenstein: The New Order.

Hines zapewnił także, by nie szukać zbyt wielkiej sensacji w sierpniowych informacjach na temat tego, że seria Dishonored od Arkane Studios "robi sobie przerwę", jak przyznał w sierpniu główny projektant w firmie, Ricardo Bare.

"Arkane ma dwa studia, robią sporo rzeczy. To tak, jak Todd Howard mówiący, że najpierw robi Fallout, potem Starfield, a dopiero potem zajmie się The Elder Scrolls 6. Nie mówi, że nigdy nie zrobi TES6, ma po prostu inne sprawy do skończenia. Prowadzimy biznes, staramy się zarobić pieniądze, więc robimy rzeczy, które uważamy za mądre" - wyjaśnił menedżer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy