Powstaje Wałęsa: Człowiek z Pixeli - polityczna platformowka

Wałęsa: Człowiek z Pixeli - fragment zwiastuna gry zamieszczonego w serwisie YouTube/kanał: Kordian Ronnberg /materiały źródłowe

​Niezależny projektant Kordian Rönnberg ujawnił produkcję, która może odbić się w kraju szerokim echem. Mowa o grze Wałęsa: Człowiek z Pixeli.

W powstającej grze wcielimy się w jednego z najbardziej znanych elektryków - polityka, który w znaczącym stopniu przyczynił się do obalenia komunizmu, a później został prezydentem. Podczas zabawy weźmiemy udział w różnych wydarzeniach z historii byłego przywódcy Solidarności.

Gra nawiąże do klasycznych tytułów wydawanych na GameBoya, co zresztą widać już na samym początku opublikowanego zwiastuna, gdzie pokazano przenośną konsolę Nintendo. Nie zabraknie więc grafiki w pikselowym stylu oraz wszechobecnego zielonego filtru.

Reklama

Twórca nie ukrywa, że inspiracje czerpie głównie z Super Mario Bros. Produkcja jest platformówką, w której główny bohater - Lech Wałęsa - skacze między przeszkodami, rozbija głową klocki i rozprawia się z przeciwnikami, wśród których są członkowie Zmotoryzowanych Oddziałów Milicji Obywatelskiej.

Pojawi się jednak kilka nietypowych elementów. W trailerze pokazano na przykład sceny, w których były prezydent opiekuje się własnymi dziećmi, a także dosiada Orła Białego, eliminującego wrogów. Podczas zabawy odwiedzimy lokacje umieszczone w stoczni gdańskiej, ale także poziomy podwodne.

Data premiery Wałęsa: Człowiek z Pixeli nie jest na razie znana. Tajemnicą pozostają też platformy docelowe, ale można założyć, że produkcja ukaże się przynajmniej na PC. Poniżej można obejrzeć wspomniany wyżej zwiastun:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama