Reklama

Powstaje trzecia część serii Bit.Trip Runner

​Twórcy serii niezależnych platformówek Bit.Trip Runner zapowiedzieli trzecią część cyklu. Gra opierać ma się na mechanizmach rozgrywki znanych z poprzednich odsłon, choć nie zabraknie kilku nowych rozwiązań.

Developerzy ze studia Choice Provisions (znanego dotychczas jako Gaijin Games) poinformowali, że pracują nad Runner3 - kolejną platformówką wchodzącą w skład cyklu Bit.Trip. Podstawy rozgrywki nie ulegną zmianie - bohater ma poruszać się automatycznie, a do naszych zadań należeć będzie wciskanie w odpowiednich momentach stosownych przycisków, by postać omijała przeszkody.

Zbyt wielu szczegółów na temat projektu na razie jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że twórcy zamierzają wprowadzić system płynnie zmieniającego się poziomu trudności. Dzięki temu gra zaoferuje wyzwanie zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych graczy.

Reklama

Autorzy podkreślają, że produkcja zostanie przygotowana w taki sposób, by bawili się przy niej zarówno osoby lubiące wyzwania, jak i preferujący bezstresową rozgrywkę. Zaznaczają, że mają kilka "pomysłów i sztuczek", które zamierzają wykorzystać. Więcej informacji zaprezentowanych zostanie wraz z przebiegiem prac nad tytułem.

Dokładnej daty premiery Runner3 nie ujawniono, ale platformówka powinna ukazać się w przyszłym roku. Platformy docelowe nie są znane, ale poprzednia część ukazała się na PC, X360, PS3, PS4, Vicie i Wii U.

Poniżej obejrzeć można krótki (ale niewiele zdradzający) zwiastun gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje