Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstaje Sylvio 2 - kontynuacja nietypowego horroru

​Developerzy z niezależnego studia Stroboskop zasłynęli głównie wydanym dwa lata temu na PC (a później przeniesionym na konsole) horrorem Sylvio. Teraz zespół ogłosił, że pracuje nad bezpośrednią kontynuacją.

Szczegółów na temat projektu ujawniono niewiele. Pewnym jest jednak, że ponownie wcielimy się w znaną z pierwszej części badaczkę zjawisk nadprzyrodzonych - Juliette Waters. Bohaterka po raz kolejny trafi do parku rozrywki Saginaw Family Park, próbując rozwiązać jego tajemnicę.

Reklama

Oryginał bazował na nietypowych mechanizmach rozgrywki. Kobieta wyposażona była w sprzęt rejestrujący dźwięki EVP, a więc takie, które pochodzą z niezidentyfikowanego źródła. Zabawa polegała przede wszystkim na ich nagrywaniu.

Kontynuacja oprze się na podobnych założeniach, tyle tylko, że Juliette skorzysta z przenośnej kamery. To oznacza, że zajmie się zapisywaniem filmów, co będzie zapewne niezbędne do rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek.

W poprzedniej części park rozrywki - mający otwartą strukturę - mogliśmy swobodnie eksplorować, a do przemieszczania się służył między innymi samochód. Na razie nie wiadomo czy podobne atrakcje znajdą się w sequelu, ale jest to prawdopodobne.

Prace nad Sylvio 2 trwają od 2015 roku, a więc momentu wydania oryginału. Twórcy podkreślają, że projekt znajduje się w końcowej fazie produkcji. Dokładnej daty premiery nie podano, ale gra powinna ukazać się tegoroczną jesienią na PC i Xbox One.

Na razie nie wiadomo czy trafi na PS4, choć "jedynka" ostatecznie zawitała na konsoli Sony. Poniżej można obejrzeć krótki zwiastun kontynuacji:

Dowiedz się więcej na temat: Sylvio 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje