Powstaje serial na podstawie słynnego horroru. Polacy stworzyli o tym grę

"Blair Witch Project" to film, który niemal 25 lat temu zrobił zamieszanie na rynku filmowym na całym świecie. Niskobudżetowy horror szybko stał się wielkim hitem, który zarobił na siebie krocie. Teraz jest szansa na serial.

"Blair Witch Project" przeszedł do historii kina

Film "Blair Witch Project" został nakręcony w 1999 roku. Jego wyjątkowość na tle innych horrorów polegała na prostocie. Większość scen było stworzonych za pomocą zwykłej kamery wideo, co nadawało produkcji charakter dokumentalny. Amatorski sznyt niewątpliwie dodawał realizmu. Nie brakowało takich, którzy uwierzyli, że historia nastolatków, którzy w lesie mieli przerażające przygody, wydarzyła się naprawdę.

Tak oczywiście nie było. Stylistyka horroru była taka, by jak najbardziej przypominał on amatorskie nagranie. Twórcy tego dosyć niskobudżetowego horroru zarobili prawie 258 milionów dolarów. Na podstawie tego dzieła polskie studio Bloober Team w 2019 roku stworzyło grę "Blair Witch".

Reklama

Teraz jeden z reżyserów filmu sprzed ponad dwóch dekad wspomina o planach stworzenia serialu. W produkcję ma być zaangażowane znane nazwisko ze świata kina.

Nadchodzi serial "Blair Witch"?

Gra stworzona przez krakowskie studio ożywiła pamięć o słynnym horrorowym hicie. Niewykluczone właśnie, że to polska produkcja była czynnikiem, który sprawił, że zrodził się pomysł serialu. Niedawno w ramach podcastu "Trip to the Movies" głos w tej sprawie zabrał Jed Sheperd - jeden z twórców słynnego horroru "Host", który zdobył zainteresowanie wśród fanów gatunku. Oto, co powiedział artysta.

Jak na razie jednak nie wiadomo, kiedy miałyby ruszyć prace nad serialem. Współpracownikiem Sheperda miałby być Eduardo Sanchez - współtwórca pierwszej, legendarnej części "Blair Witch Project" i to on miałby dbać o to, by ten serial miał swój charakter i blask znany widzom od prawie 25 lat. Dodatkowo w projekt ma być zaangażowane inne, wielkie nazwisko kina.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blair Witch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy