Powstaje remaster Kingdoms of Amalur: Reckoning

​Wydana w 2012 roku gra akcji z elementami RPG - Kingdoms of Amalur: Reckoning - oraz związany z tym upadek studia 38 Studios z malwersacjami finansowymi w tle to temat na małą książkę. Teraz gra wraca do świadomości graczy, ponieważ wszystko wskazuje na to, że szykuje się remaster.

W cyfrowym sklepie Microsoftu znaleźć można bowiem kartę produktu dla projektu o wiele mówiącej nazwie Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Prawa do marki w 2018 roku od Electronic Arts przejęło THQ Nordic, lecz zapewniało wtedy, że na ewentualny remaster musiałaby zgodzić się EA.

Najwyraźniej tak się właśnie stało. Niemal na pewno nie może być mowy o pomyłce, ponieważ w sieci jednocześnie pojawiła się już także lista osiągnięć do odblokowania - trudno podejrzewać, że ktoś wymyślałby ten element w ramach jakiegoś żartu. To wydaje się też sugerować rychłą premierę.

Reklama

Jeśli wierzyć informacjom ze sklepu Microsoftu, debiut ma odbyć się 11 sierpnia. Nie wiemy dokładnie, co poprawi remaster - jeśli cokolwiek. Obecnie oryginalny tytuł jest dostępny w dystrybucji cyfrowej, wyceniony na około 70 złotych. Jest też szereg dodatków do kupienia.

Zaraz po premierze w 2012 roku gra została ciepło przyjęta, chwalona za interesujący świat fantasy do zwiedzenia, a także udany system walki. To nie przełożyło się jednak na sprzedaż. Ta po 90 dniach od debiutu wyniosła około 1,2 miliona egzemplarzy, lecz do zwrotu kosztów potrzebowano 3 mln.

Pełne gwiazd 38 Studios znalazło się w tarapatach finansowych. Za kreację świata odpowiadał słynny pisarz Robert Salvatore oraz Todd McFarlane, twórca komiksowego Spawna. Do prac zaangażowano też głównego projektanta TES IV: Oblivion - Kena Rolstona. Wszystko to nie pomogło.

Kłopoty polegały na tym, że studio pozyskało sporą pomoc finansową od stanu Rhode Island, gdzie miało siedzibę. Urzędnicy chcieli odzyskać pieniądze, co zakończyło się bankructwem i batalią sądową. Założyciel firmy i były baseballista - Curt Schilling - wyprzedał nawet kolekcję pamiątek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kingdoms of Amalur: Reckoning

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy