Powstaje polska gra o magii w czasach średniowiecza. Będzie hitem?

W historii gier wideo powstało mnóstwo produkcji, które nawiązują do średniowiecza. Epoka ta została już wielokrotnie pokazana przez różnych twórców wirtualnej zabawy. Teraz polscy twórcy prezentują swój pomysł na rozgrywkę wideo. Powstaje gra, która jest adaptacją filmu sprzed ponad 100 lat.

Średniowiecze fascynuje i przeraża społeczeństwo

Średniowiecze to okres historyczny, który budzi grozę, ale jednocześnie fascynuje wiele tysięcy osób. Pomimo tego, że świat wówczas bardzo mocno się rozwijał, powstało wiele przełomowych odkryć i wynalazków, to wówczas odbywało się wiele mrocznych procederów. Jednym z nich było skazywanie "czarownic" za "czary". Takich procesów w całej Europie było wiele i na ten temat powstało mnóstwo dzieł kultury.

Kobiety posądzane o magię były najczęściej skazywane na śmierć. Najczęściej tego typu procesy były toczone pomiędzy XV a XVII wiekiem. Polskie studio Asmodev przy współpracy z Bit Golem oraz Gaming Factory tworzy produkcję, która nawiązuje do magii w średniowieczu. Gra będzie adaptacją filmu sprzed ponad 100 lat.

Reklama

Mowa konkretnie o Mercyful Flames: The Witches. Jest to produkcją przedstawiona w formule mrocznego dokumentu, a konkretnie adaptacją filmu Häxan z 1922 r. Za sprawą narratora gracze zostaną przeprowadzeni przez historię i tajemnice czarnej magii, która szerzyła postrach w okresie średniowiecza. Więcej o grze powiedział Michał Jodłowiec, prezes studia odpowiadającego za produkcję gry.

Na premierę gry trzeba poczekać do przyszłego roku

Premiera tytułu na PC nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. Konkretna data jak na razie nie została podana do publicznej informacji. Twórcy zapowiadają również przeniesienie gry na platformy VR. Taki zabieg sprawi, że gracze będą mogli jeszcze bardziej przerazić się polską produkcją. Wirtualna rzeczywistość powoduje zdecydowanie większą imersję oraz grozę.

Bit Golem to studio, które ma na swoim koncie spore doświadczenie z produkcjami. W przeszłości stworzyło grę Ultimate Fishing Simulator oraz świetnie ocenioną Dagon: by H. P. Lovecraft, która była bardzo chętnie pobierana przez graczy.

Natomiast Asmodev ma na koncie m.in. kontrowersyjną serię Priest Simulator (Priest Simulator: Heavy Duty i Priest Simulator: Vampire Show). W grudniu nastąpi premiera Booze Masters: Freezing Moonshine - produkcji łączącej elementy przygodówki z grą ekonomiczną, wzbogacone o niemałą dawkę abstrakcyjnego humoru oraz dużą ilość wyskokowych trunków.

Zatem produkcja o średniowieczu jest zupełnie nowym torem, którym będą podążały studia, co będzie jednocześnie testem na to, czy poradzą sobie one w zupełnie innym gatunku, niż dotychczas.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy