Reklama

Powstaje nowa odsłona Titanfall

​Większym zaskoczeniem nie będzie fakt, że należące do Electronic Arts studio Respawn Entertainment pracuje nad nową odsłoną serii cenionych strzelanek Titanfall. Najnowsze potwierdzenie takiego stanu rzeczy znaleźć można w opublikowanych kilka dni temu ogłoszeniach o pracę.

Już w październiku tego roku dyrektor generalny EA - Andrew Wilson - mówił podczas konferencji z inwestorami, że firma zajmuje się obecnie nie jednym, lecz dwoma projektami. Ten pierwszy to Star Wars Jedi: Fallen Order, z akcją zaraz po wydarzeniach, które prezentował film "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów".

Szczegółów wtedy nie podano, lecz wielu obserwatorów spekulowało, że druga produkcja to właśnie kolejna odsłona Titanfall - czy to pełnoprawne Titanfall 3, czy też mniejsza produkcja. Teraz studio opublikowało nowe ogłoszenia o prace, które wydają się potwierdzać te spekulacje.

Reklama

Jedno z ogłoszeń - z 15 grudnia - mówi o posadzie dla osoby zajmującej się animacjami, ale na oficjalnej stronie studia znaleźć można także mnóstwo innych propozycji, nawet z kwietnia: dla projektantów poziomów, designerów, programistów, menedżerów, grafików i tak dalej.

Niestety, brakuje szczegółów właśnie na temat tego, czy mamy do czynienia z pełnoprawnym Titanfall 3. To wydaje się najbardziej prawdopodobne, lecz Electronic Arts nie od dzisiaj słynie z rozmieniania swoich najpopularniejszych licencji na drobne.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa produkcja zasłuży na nieco lepsze traktowanie niż dwie poprzednie. Seria - choć oferuje wyjątkowo wysoką jakość - ma dość spore problemy ze zbyt małymi wydatkami na promocję czy - jak "dwójka" - pechowym rozplanowaniem daty premiery przez wydawcę, EA.

Nowego tytuły zapewne nie powinniśmy spodziewać się w najbliższym okresie. Respawn Entertainment zapewne najpierw spokojnie dokończy wspomniane Star Wars Jedi: Fallen Order, zaplanowane na okres świąteczny przyszłego roku. Potem czas na Titanfall 3?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje