Reklama

Powstaje następca Deluxe Ski Jump

Delux Ski Jump /materiały prasowe

​Studio Blue Sunset Games z Gdańska ogłosiło bardzo ciekawy projekt, interesujący zwłaszcza dla nieco starszych graczy, pamiętających turnieje w grę Deluxe Ski Jump (zwaną też po prostu jako "Małysz") na lekcjach informatyki. Mowa o duchowym spadkobiercy tej legendarnej produkcji, pod tytułem Ultimate Ski Jumping 2020.

Nieco niezgodnie z nazwą, tytuł ukaże się w czwartym kwartale obecnego roku. Interesująca jest także lista platform docelowych, ponieważ poza komputerami PC gra ukaże się także na konsolach: PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Tylko jak w to grać bez myszki? - zapytają weterani.

Tego obecnie nie wiemy, ponieważ twórcy ograniczyli się do publikacji dwóch zrzutów z ekranu. Na szczegóły na temat rozgrywki trzeba poczekać, ale niezbyt długo, ponieważ Blue Sunset Games pojawi się z Ultimate Ski Jumping 2020 na startujących jutro targach Gamescom w Niemczech.

Reklama

Już wspomniane dwa screeny ujawniają jednak, że cel nie uległ zmianie: należy dobrze odbić się od belki, odpowiednim ułożyć na rozbiegu, następnie w kluczowym momencie wybić się z progu i poszybować najdalej, jak to tylko możliwe, odpowiednio korygując pozycję w locie.

Jeśli o Blue Sunset Games mowa, to studio z Gdańska specjalizuje się w mniejszych produkcjach niezależnych, takich jak Glaive: Brick Breaker, Tiny Hands Adventure, Go All Out!, Car Demolition Clicker, Animal Rivals czy Mecha Fall. Nie są to hity, lecz umiejętności zapewne nie zabraknie.

Pierwsze, legendarne Deluxe Ski Jump ukazało się ponad dwadzieścia lat temu - w lipcu 1999 roku. Za projekt od samego początku odpowiadał jeden człowiek, Jussi Koskela. Programista z Finlandii postawił na prostotę sterowania oraz ciekawy model fizyczny, premiujący rywalizację.

Tak się przypadkiem złożyło, że sezon 2000/2001 w skokach narciarskich to także szczyt tak zwanej "Małyszomanii", kiedy to polski skoczek wygrywał 49. Turniej Czterech Skoczni. To służyło za darmową reklamę produkcji, który szybko opanowała wszystkie lekcje informatyki - i niw tylko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy