Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstaje Mega Man 11 – nowa odsłona słynnej serii platformówek

​W poniedziałkowy wieczór Capcom zorganizował internecie specjalną transmisję zorganizowaną z okazji 30. rocznicy debiutu Mega Man - słynnej serii platformówek. W trakcie wydarzenia zapowiedziano kolejną pełnoprawną część - jedenastą.

Nowa odsłona jest pierwszą od siedmiu lat. Szczegółów na temat projektu ujawniono niewiele aczkolwiek, pewnym jest, że podobnie jak we wcześniejszych produkcjach gracze pokierują poczynaniami tytułowego robota.

Reklama

Podstawowe mechanizmy nie ulegną zmianie względem poprzednich części. Powstająca produkcja jest więc platformówką, w której wydarzenia przedstawiane są z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu.

Twórcy stawiają jednak na nieco inny styl graficzny. Tła poszczególnych plansz będą narysowane ręcznie, ale już modele pojawiających się na ekranie postaci (zarówno podopiecznego, jak i wrogów) developerzy wykonają w trzech wymiarach. W zaprezentowanym trailerze prezentuje się to dobrze, choć nie podoba się wszystkim fanom.

Autorzy podkreślają, że celem jest "wskrzeszenie" zapomnianej nieco serii. Jedną z przygotowywanych nowości jest fakt, że zdobycie dodatkowej broni wpłynie na wygląd prowadzonego bohatera.

Mega Man 11 powinno ukazać się w przyszłym roku, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana. Produkcja zmierza na cztery platformy sprzętowe - PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

To jednak nie wszystko, ponieważ ujawniono, że osiem części Mega Man X - podcyklu głównej serii - także trafi na wymienione wyżej urządzenia. Pierwsze gry zadebiutują latem 2018 roku, ale nie sprecyzowano czy pojawią się osobno, czy jednocześnie w ramach zbiorczego pakietu.

Ponadto poinformowano, że na Nintendo Switch ukażą się dwa zestawy Mega Man Legacy Collection, które dotychczas zawitały na PC, Xbox One i PlayStation 4. W skład obu wchodzi dziesięć wcześniejszych części.

Wraz z debiutem na konsoli japońskiego koncernu pojawi się kilka dodatkowych funkcji. Twórcy szykują przede wszystkim opcję cofnięcia czasu, która w razie porażki umożliwi ponowne podejście do danej przeszkody. Mechanizm otrzymają także - za darmo - właściciele pozostałych platform.

Poniżej można obejrzeć pokazany w trakcie transmisji internetowej film skrótowo prezentujący 30 lat serii. Pod koniec nagrania zaprezentowano pierwsze fragmenty rozgrywki z Mega Man 11:

Dowiedz się więcej na temat: Mega Man 11

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje