Reklama

Powstaje kontynuacja Battlefleet Gothic: Armada

Focus Home Interactive zapowiedziało Battlefleet Gothic: Armada 2 - kontynuację wydanej w 2016 roku strategii. Która bazuje na osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000 grze bitewnej o tej samej nazwie.

Nad projektem pracują twórcy poprzedniej części ze studia Tindalos Interactive. Developerzy podkreślają, że produkcja jest pełnoprawnym sequelem - większym, bogatszym i ambitniejszym od pierwowzoru.

W tytule pojawi się dwanaście zróżnicowanych frakcji znanych z oryginalnej gry bitewnej i dodatku Armada. Do dyspozycji graczy autorzy oddadzą więc takie ugrupowania, jak siły Imperium, Space Marines, Adeptus Mechanicus, Nekronów, armię Chaosu, korsarzy Aeldari, flotę Aeldari, Drukhari, kupców i wojska T’au, Orków i Tyranidów.

Kampania fabularna powstającej strategii oprze się na najnowszych wydarzeniach z uniwersum Warhammera 40,000, znanych jako Gathering Storm. Przygotowywana historia skupi się więc na konflikcie zwanym trzynastą Czarną Krucjatą.

Reklama

Szczegółów na temat tytułu nie podano zbyt wiele, ale twórcy szykują szereg usprawnień w rozgrywce. Pojawią się większe bitwy, a udoskonaleń doczeka się tryb sieciowy. W planach są także dodatkowe opcje pozwalające dostosować wygląd jednostek do własnych preferencji.

Battlefleet Gothic: Armada 2 zmierza na PC. Gra ukaże się jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty premiery na razie nie podano. Poniżej zaś można obejrzeć pierwszy zwiastun produkcji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje