Reklama

Powstaje kolejna odsłona Dragon Age

​Electronic Arts i BioWare dotychczas nie zapowiedzieli następnej odsłony Dragon Age, ale pogłoski sugerujące, że gra powstaje, krążyły od pewnego czasu. Teraz półoficjalnie istnienie projektu potwierdził jeden ze scenarzystów tytułu.

Alexis Kennedy to człowiek, który ma na swoim historie do kilku produkcji, w tym niezależnych Fallen London oraz Sunless Sea. Przygotował również opowieść na potrzeby bezpłatnego rozszerzenia do Stellaris. Dodatek ujrzał światło dzienne w grudniu.

We wrześniu ubiegłego roku ujawnił, że nawiązał współpracę studiem BioWare. Zająć miał się grą tworzoną przez zespół kierowany między innymi przez Mike’a Laidlawa oraz Patricka Weeksa. Obaj panowie są odpowiednio dyrektorem kreatywnym i głównym scenarzystą serii Dragon Age.

Wówczas nie podano żadnych szczegółów, ale taki skład ekipy sugerował, że tajemniczym projektem jest kolejna odsłona słynnego cyklu RPG-ów ze smokiem w nazwie. Teraz wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać sam Kennedy.

Reklama

W rozmowie z serwisem Eurogamer potwierdził, że rzeczywiście pracuje nad scenariuszem do nowej części Dragon Age. Oczywiście nie chciał podzielić się żadnymi informacjami na temat tytułu. Ze słów scenarzysty wynika jednak, że odpowiedzialny jest za jeden z wątków pobocznych.

Kennedy podkreślił jednocześnie, że dysponuje dosyć dużą wolnością kreatywną. Warto zaznaczyć, że na co dzień mieszka w Londynie, więc wszelkie obowiązki wykonuje zdalnie, przesyłając materiały do studiów BioWare w Kanadzie.

Scenarzysta twierdzi, że ekipa odpowiedzialna za nową odsłonę Dragon Age dopiero się formuje, co może oznaczać, że projekt znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Swoją część zrobił już jednak podobno w połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama