Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstaje Kingdom Come: Deliverance 2?

​W styczniu ubiegłego roku w sieci pojawiły się pierwsze plotki na temat Kingdom Come: Deliverance 2, sequela udanej gry RPG w średniowiecznych realiach. Teraz pora na kolejne nieoficjalne informacje na ten temat, ale pochodzące już z bardziej wiarygodnego źródła - z oficjalnego konta na Twitterze.

Warhorse Studios opublikowało bowiem w serwisie społecznościowym dwa zdjęcia aktora biorącego udział w sesji motion capture, a więc podczas prac nad animacjami. Widzimy mężczyznę dzierżącego miecz z tarczą, a na drugim zdjęciu - dwa ostrza. Po co jednak firma miałaby zajmować się tematem?

Reklama

Wydaje się wielce prawdopodobne, że chodzi właśnie o prace nad sequelem. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że deweloperzy z Czech mieli zająć się nagle całkiem inną produkcją, w której potrzebne byłyby miecze i tarcze. Wszystko wskazuje więc właśnie na Kingdom Come: Deliverance 2.

Warto przypomnieć te wcześniejsze plotki, ze stycznia. Wtedy także opublikowano zdjęcia osób przebranych za rycerzy, a wielką ciekawostką było umieszczona w tle tablica z napisem "KCD2 - 1506". To zaraz odebrano jako sugestię na temat tego, w jakim okresie będzie toczył się sequel.

Jeśli to faktycznie była data, to fabuła sequela ruszyłaby do przodu aż o 103 lata w porównaniu z oryginałem. Jeśli akcja ponownie zostanie umieszczona w Czechach, to władcą w tym okresie był Władysław II Jagiellończyk. Z całą pewnością nie obejdzie się także bez całkiem nowego bohatera.

Bardziej doświadczeni miłośnicy Kingdom Come: Deliverance pamiętają zapewne, że studio miało spore problemy z zebraniem pieniędzy na tę grę, posiłkując się ostatecznie Kickstarterem oraz prywatnymi inwestorami. Ostatecznie udało się wyprodukować i wydać bardzo interesujący tytuł.

Teraz Warhorse jest jednak w zupełnie innej sytuacji, ponieważ w lutym 2019 roku zostało w całości przejęte przez Koch Media, które finansuje tytuły poprzez Deep Silver. Wydaje się więc, że sequel powinien mieć zabezpieczone finansowanie, a być może nawet rozszerzony budżet - dobre wieści.

Dowiedz się więcej na temat: Kingdom Come: Deliverance 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje