Reklama

Powstaje fanowski projekt przenoszący mapę Red Ded Redemption do GTA V

Red Dead Redemption nigdy nie ukazało się na PC, ale posiadacze komputerów wkrótce mogą otrzymać próbkę słynnego westernu Rockstara. Grupa fanów pracuje nad przeniesieniem mapy gry do GTA V.

Autorzy bazują na plikach pochodzących z wersji Xbox 360. Nad powstającym od ponad dwóch lat projektem czuwa programista Mr. Leisurewear, który zajmuje się właśnie implementacją niezbędnych danych do "blaszakowego" Grand Theft Auto V.

Pozostali członkowie zespołu odpowiadają między innymi za edytowanie mapy, starają się również poprawić oprawę graficzną i tekstury. Pracują także nad zaimplementowaniem dynamicznie zmieniającego się cyklu dnia i nocy.

Obecnie ekipa - znana jako White Team - chce powiększyć swoją liczebność. W FAQ opublikowanym na łamach forum GTA Forums grupa wyjaśniła, że szuka ludzi, którzy pomogliby przenieść treści z oryginalnego Red Dead Redemption do GTA V, w tym spowalniający czas przy celowaniu mechanizm Dead Eye.

Reklama

Tworzona mapa przeznaczona jest tylko do zabawy w pojedynkę. Twórcy wyjaśniają, że nie uruchomimy modyfikacji w trybie sieciowym - zarówno na oficjalnych serwerach, jak i z pomocą zewnętrznych klientów. Powód jest prosty: mod szybko zostałby zablokowany przez Rockstar.

Data premiery projektu - o nazwie Red Dead Redemption V - nie jest na razie znana. Autorzy obiecują jednak, że jeszcze latem tego roku rozpoczną się testy beta. Wkrótce powinni też opublikować pierwszy zwiastun prezentujący lokację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy