Reklama

Powstaje Dynasty Warriors 9

​Przedstawiciele firmy Tecmo Koei zapowiedzieli dziewiątą pełnoprawną odsłonę serii Dynasty Warriors. Gra ma być swego rodzaju "odrodzeniem" cyklu.

Szczegółów na temat projektu nie podano zbyt wiele, ale ujawnione dotąd informacje brzmią interesująca. Przede wszystkim - w przeciwieństwie do poprzednich części, produkcja nie będzie liniowa.

Twórcy obiecują, że akcja powstającej gry osadzona zostanie w otwartym świecie. Na mapie, obejmującej po raz kolejny starożytne Chiny, znajdzie się wiele miast, które będzie można dosyć swobodnie eksplorować.

Pojawią się też inne rejony. Twórcy wspominają między innymi o wzgórzach, a także wiernie odwzorowanych obszarach pokroju górskiej przełęczy Hulao Pass, która była miejscem wielu bitew, oraz Zhongyuan, położonym w pobliżu Rzeki Żółtej Poza tym konstrukcja niektórych lokacji ma być pionowa.

Reklama

Wśród dostępnych postaci znajdzie się Zhou Cang - fikcyjny bohater znany z powieści "Opowieści o Trzech Królestwach", na której bazuje seria. Nie zabraknie też 83 protagonistów z wcześniejszej odsłony cyklu.

Platform docelowych Dynasty Warriors 9 na razie nie ujawniono, ale można się spodziewać, że gra zostanie wydana przynajmniej na konsoli PlayStation 4. Daty premiery nie podano, nie wiadomo też czy produkcja ukaże się poza Japonią, choć jest to możliwe.

Poniżej można obejrzeć króciutki zwiastun, oczywiście po japońsku:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy