Powstaje darmowe MMO w świecie „Władcy Pierścieni”

"Władca Pierścieni" - fragment filmu /Everett Collection /East News

​Amazon Game Studios ogłosiło, że we współpracy z firmą Leyou z Hongkong pracuje nad darmową produkcją MMO w świecie "Władcy Pierścieni". To pierwsze studio posiada licencję ze względu na prace nad serialem telewizyjnym, lecz obie te produkcje nie są w żaden sposób powiązane - dodano.

Tytuł zmierza na PC oraz konsole i możemy tylko domyślać się, że jest przeznaczony raczej na rynki azjatyckie. Świadczy o tym nie tylko darmowy model dystrybucji, lecz także zaangażowanie partnera z Hongkongu, stanowiącego od 1997 r. specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej.

Co interesujące, grę zapowiedziano już we wrześniu 2018 roku, ale tytuł ogłaszało jednak mało znane studio Athlon Games, które jest częścią Leyou Technologies. Wtedy podano także tylko, że projekt powstaje we współpracy z "partnerem". Teraz już wiemy, że to Amazon Game Studios.

Reklama

Konglomerat technologiczny Leyou jest także właścicielem Digital Extremes (twórcy Warframe) oraz Splash Damage (multiplayer w Gears of War 4) i pozostaje mieć nadzieję, że koledzy pomogą w pracach nad zapowiedzianą produkcją, której nie można odmówić atrakcyjności.

Informacje są obecnie ograniczone, lecz wiemy, że tytuł będzie stanowił prequel, a więc akcja umieszczona będzie przed wydarzeniami z książek Tolkiena - jak w serialu Amazon. Obecnie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, lecz - jak widać - prace trwają już od co najmniej roku.

Twórcy zapewniają, że mają szerokie ambicje i stawiają na "wrażenia AAA", jak tradycyjnie określa się największe gry wysokobudżetowe. Deweloperzy obiecują też, że podczas zabawy natkniemy się na "tereny, ludzi i potwory, których fani wcześniej nie widzieli" w produkcjach Lord od the Rings.

Pewnym ułatwieniem będzie zapewne fakt, że Amazon Game Studios rozwija obecnie - całkiem samodzielnie - także własny projekt gry MMO, pod tytułem New World. Przygotowywane technologie zapewne pomogą także w sieciowym i darmowym "Władcy Pierścieni".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władca pierścieni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy