Reklama

Powrót Mafii do sprzedaży cyfrowej

​Doskonała wiadomość dla fanów gry Illusion Softworks! Mafia: The City of Lost Heaven znów jest dostępne w sprzedaży.

Wydana 29 sierpnia 2002 roku Mafia przenosiła graczy w lata 30 XX wieku. Wcielali się w postać Thomasa Angelo, który stał się członkiem zorganizowanej grupy przestępczej w fikcyjnym mieście Lost Heaven. Klimatyczna rozgrywka została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców i razem z serią Grand Theft Auto została uznana za czołową pozycję gatunku gangsterskiego. Sukces pierwszej części przełożył się na wydanie dwóch kolejnych, ale ostatnia z nich, wypuszczona przed rokiem, nie spełniła pokładanych w niej nadziei i nie przyniosła planowanych zysków.

Reklama

Przez prawie pięć lat Mafia była dostępna w sprzedaży cyfrowej, po czym została wycofana, a gracze musieli zadowolić się zdobywaniem jej z półek sklepowych. Teraz jednak sytuacja ta uległa zmianie i wszyscy ci, którzy chcieliby wrócić do Lost Heaven albo odwiedzić je po raz pierwszy mają taką okazję. Za pośrednictwem sklepu GOG.com można nabyć pierwszą część serii za niecałe 43 złote.

Aktualnie gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej, ale w planach jest też dodanie polskich napisów. Niestety, zawiodą się ci, którzy liczyli na ponowne usłyszenie wyśmienitego, klimatycznego soundtracku oryginału. Najnowsze wydanie jest pozbawione licencjonowanej muzyki poza głównym tematem, skomponowanym przez Vaclava Šimůnka. Nie słychać również nic o planach wypuszczenia gry za pośrednictwem Steama.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy