Reklama

Potwierdzono, że ma powstać film kinowy na podstawie słynnej gry "Portal"

Informację tę - po ośmiu latach - potwierdził Robot J.J. Abrams, słynny reżyser i producent, a przy tym właściciel wytwórni filmowej Bad Robot. Szczegółów związanych z produkcją nie podał, choć oświadczył, że jest już scenariusz. "Właściwie" - jak to określił podczas konferencji prasowej.

Minęło osiem lat, odkąd Abrams zapowiedział, że jego wytwórnia nakręci filmy na podstawie popularnych gier komputerowych marki Valve. Wymienił wtedy m.in. "Portal". Później do tematu już nie wracał. Aż do teraz. Jak podaje portal "IGN", na konferencji prasowej poświęconej premierze wersji jego dreszczowca SF "Super 8" w rozdzielczości 4K, J.J. Abrams ujawnił, że projekt filmu opartego na bardzo popularnych grach logicznych Valve z 2007 i 2011 roku, czyli na "Portalu" i "Portalu 2", jest w fazie "aktywnego rozwoju po długiej przerwie".

Przyznał, że "właściwie" mają już scenariusz i po konsultacjach z wytwórnią Warner Bros sądzi, że przedsięwzięcie "wreszcie trafiło na właściwe tory". Niestety nie ujawnił informacji dotyczących scenarzystów lub reżyserów związanych z projektem, ani terminu przystąpienia do zdjęć.

Reklama

W grze "Portal" steruje się bohaterką o imieniu Chell. Budzi się ona w pomieszczeniu na terenie kompleksu badawczego zarządzanego przez sztuczną inteligencję i dowiaduje, że ma przebyć szereg testów. Przez kolejne pomieszczenia przedziera się przy pomocy podręcznego urządzenia do tworzenia portali (przejść).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy