Reklama

Potwierdzono - powstaje kontynuacja The Last of Us!

​W miniony weekend w kalifornijskim Anaheim odbyło się PlayStation Experience - organizowana przez Sony impreza, w trakcie której pokazano szereg nadchodzących tytułów. Jednym z najważniejszych był zdecydowanie sequel The Last of Us.

Na razie nie podano zbyt wielu informacji na temat projektu. Nic jednak dziwnego - twórcy podkreślają, że prace nad grą znajdują się na bardzo wczesnym etapie, co oznacza, że przed developerami jest jeszcze wiele do zrobienia.

Akcja produkcji osadzona zostanie pięć lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Gracze wcielą się nie w Joela, a w Ellie, która nie jest już małą dziewczynką, a dorosłą kobietą. Kierowanie bohaterką ma wyglądać nieco inaczej niż w przypadku protagonisty z oryginału.

O ile oryginał opowiadał o miłości, o tyle motywem przewodnim kontynuacji będzie nienawiść. Grę nazwano The Last of Us: Part II, co jest celowym zabiegiem - obie odsłony serii mają tworzyć jedną, większą całość.

Reklama

Na konferencji otwierającej imprezę PlayStation Experience pokazano pierwszy zwiastun tytułu. Trwający cztery minuty materiał robi ogromne wrażenie - przedstawia dorosłą Ellie, która przebywając w jednym z opuszczonych domów gra na gitarze. Film zwieńczono stwierdzeniem bohaterki, obiecującej, że "zabije wszystkich". Niewykluczone więc, że dziewczyna będzie chciała dokonać zemsty. Wspomniany trailer można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy