Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Potwierdzono - powstaje kontynuacja The Last of Us!

​W miniony weekend w kalifornijskim Anaheim odbyło się PlayStation Experience - organizowana przez Sony impreza, w trakcie której pokazano szereg nadchodzących tytułów. Jednym z najważniejszych był zdecydowanie sequel The Last of Us.

Na razie nie podano zbyt wielu informacji na temat projektu. Nic jednak dziwnego - twórcy podkreślają, że prace nad grą znajdują się na bardzo wczesnym etapie, co oznacza, że przed developerami jest jeszcze wiele do zrobienia.

Reklama

Akcja produkcji osadzona zostanie pięć lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Gracze wcielą się nie w Joela, a w Ellie, która nie jest już małą dziewczynką, a dorosłą kobietą. Kierowanie bohaterką ma wyglądać nieco inaczej niż w przypadku protagonisty z oryginału.

O ile oryginał opowiadał o miłości, o tyle motywem przewodnim kontynuacji będzie nienawiść. Grę nazwano The Last of Us: Part II, co jest celowym zabiegiem - obie odsłony serii mają tworzyć jedną, większą całość.

Na konferencji otwierającej imprezę PlayStation Experience pokazano pierwszy zwiastun tytułu. Trwający cztery minuty materiał robi ogromne wrażenie - przedstawia dorosłą Ellie, która przebywając w jednym z opuszczonych domów gra na gitarze. Film zwieńczono stwierdzeniem bohaterki, obiecującej, że "zabije wszystkich". Niewykluczone więc, że dziewczyna będzie chciała dokonać zemsty. Wspomniany trailer można obejrzeć poniżej:

Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us: Part II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje