Reklama

Postępy w pracach nad fanowskimi projektami w uniwersum TES

​Wszyscy ci, którzy zostali urzeczeni światem stworzonym przez Bethesdę, mają ostatnio nowe powody do radości. Przyczyniają się do tego fani, z powodzeniem rozwijający własne projekty optymalizujące rozgrywkę.

Legendarna już druga część serii o podtytule Daggerfall zasłynęła wśród odbiorców z wielkości obszaru, na którym rozgrywała się fabuła, klimatem, ale też niezliczoną ilością błędów (stąd prześmiewczo Buggerfall) i niedzisiejszą grafiką, skutecznie odstraszającą nowych graczy przed tym klasycznym tytułem. Z problemem tym zmierzył się Gavin "Interkarma" Clayton, który obrał na cel przerobienie tej produkcji pod silnik Unity 3D.

Choć do końca projektu jeszcze niemało brakuje, to wraz z pojawieniem się wersji 0.4 osiągnięto kamień milowy w postaci dostosowania do nowego silnika kompletnej fabuły oryginału. Co oznacza, że już dziś można na własne oczy zobaczyć jak postępują prace i przypomnieć sobie tę słynną pozycję lub zasiąść do niej po raz pierwszy.

Reklama

Na  uwagę zasługuje także inny, rodzimy projekt, koncentrujący się na The Elder Scrolls Online. Gra ta, wydana w 2014 roku w przeciwieństwie do typowych gier z serii skupiających się na kampanii singlowej, należy do gatunku MMORPG. Niestety do tej pory nie doczekała się polskiej wersji językowej co u polskiego gracza może powodować dyskomfort w odbiorze i zmniejszenie immersji. Stąd zainteresowanie może budzić ekipa o nazwie Skrybowie Tamriel, która podjęła się sporządzenia pełnego tłumaczenia na język polski nie tylko wszystkich występujących w grze przedmiotów, miejsc itp. ale również całości dialogów.

Choć grupa nie pracuje długo, to donosi właśnie o sukcesach, takich jak opracowanie całości interfejsu, części umiejętności i klas, a aktualne prace skupiają się na nazwach własnych i staraniach, by zachować niepowtarzalny klimat serii. Jako, że zespół wciąż się rozwija, otwarta jest rekrutacja w szeregi jego członków, aby przyspieszyć cały proces. Warto również dodać, że partnerem ekipy jest The Elder Scrolls Wiki, polska encyklopedia serii, na którą również trafiać będą tłumaczone teksty.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Elder Scrolls II: Daggerfall

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama