Reklama

Porzuceni kolejnym DLC do Destiny 2

​Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, studio Bungie ujawniło wczoraj pierwsze informacje na temat trzeciego dużego DLC do Destiny 2.

Akcja dodatku Porzuceni osadzona jest na Rafie - zamieszkanym złomowisku wraków kosmicznych umiejscowionym w pasie asteroid. Odpowiedzialni za projekt developerzy podkreślają, że w lokacji panuje obecnie bezprawie.

Istotnym wątkiem przygotowanej przez twórców fabuły - inspirowanej filmami z gatunku westernu - jest tutejsze więzienie nadzorowane przez Cayde’a-6. Okazuje się, że osadzeni w zakładzie uciekli, a graczom przyjdzie stawić czoła przestępcom.

Dodatek przyniesie ze sobą kolejną frakcję przeciwników o nazwie Wzgardzeni. W skład stronnictwa wejdą między innymi baronii - ośmiu elitarnych wojowników, z którymi zmierzą się użytkownicy w tak zwanych Łowach. Podczas walki każdy posłuży się unikalnym zestawem umiejętności i arsenału.

Reklama

Rozszerzenie wprowadzi także Śniące Miasto - planszę, na której rozegra się następny najazd. Umieszczone na planszy sekrety i aktywności będą jednak odblokowywane stopniowo, tak, by lokacja zmieniała się na przestrzeni kilku tygodni.

Autorzy mają w zanadrzu również szereg zmian w rozgrywce. Zmodyfikują na przykład system uzbrojenia, dzięki czemu gracze otrzymają możliwość posiadania przy sobie trzech strzelb. Powrócą też znane z poprzedniej części cyklu losowe współczynniki. Nie zabraknie też nowego wyposażenia, wśród którego znajdzie się Legendarny Łuk.

Do produkcji trafi także kolejny tryb rozgrywki - Gambit. Wariant połączy tradycyjną rozgrywkę PvE (starcia z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję) oraz PvP (rywalizację z innymi graczami).

Opcja przeznaczona jest dla dwóch drużyn złożonych z czterech osób. Ekipy rozpoczną zabawę na własnych arenach, na których postarają się pozbyć szeregowych oponentów. Zlikwidowani nieprzyjaciele upuszczą okruchy, które zebrane wylądują w specjalnym banku.

Zapełnienie pojemnika sprawi, że na polu walki pojawi się Pradawny, który rozprawi się z członkami zespołu przeciwnego. Co ciekawe, rywali będzie można też zaatakować bezpośrednio poprzez przedostanie się na obszar należący do wrogów.

Porzuceni ukażą się tuż po wakacjach - 4 września. Tego dnia pojawią się na wszystkich platformach docelowych podstawowego Destiny 2, a więc PC, Xbox One i PlayStation 4. Warto jednak zaznaczyć, że do działania wymaga posiadania dwóch poprzednich DLC. Cena wyniesie 169 zł.

To jednak nie wszystko, ponieważ Bungie zaprezentowało przepustkę roczną, której kupno zapewni dostęp do trzech mniejszych dodatków - Black Armory, Joker’s Wild i Penumbra. Szczegółów na ich temat nie ujawniono, ale wiadomo, że zadebiutują odpowiednio zimą tego roku oraz wiosną i latem przyszłego roku.

Pakiet sprzedawany jest wraz ze wspomnianym dużym rozszerzeniem za 289 zł. Poniżej można obejrzeć film prezentujący najważniejsze nowości z Porzuconych:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama