Reklama

Portal: Uncooperative Cake Acquisition Game - planszówka z portalami

Portal jako planszówka? Tak, gra logiczna od Valve doczeka się nietypowej adaptacji. Jeszcze w tym roku ukaże się gra planszowa Portal: Uncooperative Cake Acquisition Game.

Portal: Uncooperative Cake Acquisition Game będzie grą przeznaczoną dla co najmniej dwóch i maksymalnie czterech osób. Zadaniem uczestników zabawy jest wykonywanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek na planszy odwzorowującej placówkę Aperture Science znaną z wirtualnych przygód Chell i GLaDOS.

Aby wygrać, trzeba jednak nie tylko poradzić sobie z łamigłówkami, ale też pozbyć się swoich konkurentów. Czasami dwóch graczy będzie mogło jednak połączyć siły, by wspólnie wyeliminować pozostałych konkurentów.

Nad planszówką od dwóch lat pracuje Valve, a konkretnie zespół, który był odpowiedzialny za stworzenie dwóch części Portala. Od roku w projekt zaangażowana jest znana z tego typu pozycji firma Cryptozoic.

Reklama

W rozmowie z serwisem Polygon jej prezes, Cory Jones, przyznał jednak, że jego ekipa miała w projekt niewielki wkład - koncept zaprezentowany przez Gabe'a Newella i spółkę był tak dobry, że niewiele trzeba było zmieniać.

Portal: Uncooperative Acquisition powinno ukazać się pod koniec czwartego kwartału tego roku, ale premiera może się opóźnić ze względu na kwestie związane z produkcją egzemplarzy planszówki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje