Reklama

Popularność Among Us nie przestaje zaskakiwać. Gra ustanawia nowy rekord

​Among Us to gra, która cały czas śrubuje ustanowione wcześnie rekordy. Autorzy potwierdzili właśnie następną rekordową liczbę graczy przebywających w jednoczesnym momencie na serwerach.

Among Us to jedno z największych zaskoczeń w branży gier w ciągu minionych lat. Produkcja, która dostępna jest od 2018 roku na swój ogromny sukces musiała czekać dwa lata, z kolei popularność zawdzięcza głównie streamerom z Twitcha, na którym zresztą króluje cały czas.

Popularna sieciowa gra nie zatrzymuje się a deweloperzy potwierdzili kolejny rekord, który padł w miniony weekend kiedy na serwerach Among Us przebywało w jednym momencie aż 3,8 mln graczy. Jest to pobicie poprzedniego rekordowego progu wynoszącego 1,5 miliona użytkowników.

Reklama

Nie sprecyzowano jednak o jakie konkretnie urządzenia chodzi więc najpewniej mamy do czynienia ze statystykami również z platform mobilnych, gdzie tytuł oferowany jest całkowicie bezpłatnie, natomiast w przypadku wersji Steam należy zapłacić 17,99 złotych.

W przypadku PC, to zgodnie z danymi Steam Charts w sobotę w grze bawiło się 438 tysięcy osób i tu także mamy do czynienia z rekordem. Oprócz tego Among Us pobrano przeszło 100 milionów razy co oznacza, że każdego dnia swój czas na produkcję poświęca ponad 60 milionów ludzi.

Z pewnością jest to niesamowity okres dla tej gry, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy statystyki, chociażby z początku bieżącego roku kiedy na serwerach potrafiło przebywać poniżej tysiąca graczy. Pytanie, jak długo Among Us utrzyma rekordowe zainteresowanie?

Przykład Fall Guys pokazuje, że może ono zniknąć równie nagle co się pojawiło. Przy okazji należy wspomnieć, że autorzy Among Us zrezygnowali z dalszego rozwijania drugiej odsłony serii, ponieważ zamierzają skupić się na usprawnieniu obecnej części.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje