Reklama

Popularne Plague Inc. pozwoli uratować świat przez wirusem

​Gra Plague Inc., gdzie zadaniem jest rozprzestrzenianie na świecie groźnego wirusa, za sprawą epidemii koronawirusa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy na całym świecie. Na tyle dużym, że w Chinach została nawet usunięta z dystrybucji. Teraz twórcy dodają nowy tryb.

Plague Inc. ogromny wzrost zainteresowania zyskało po wybuchu epidemii koronawirusa. Zadaniem w dostępnej od wielu lat na PC oraz platformach mobilnych produkcji jest zbudowanie wirusa, który skutecznie zabije wszystkich mieszkańców Ziemi. Obecnie brzmi to jednak nieco kontrowersyjnie.

Wydaje się, że twórcy zdają sobie sprawę z takiego faktu i dlatego przygotowują teraz nowy tryb rozgrywki, w którym ludzkości nie zarażamy, lecz ratujemy planetę przez szalejącym już wirusem. Nie jest obecnie jasne, kiedy dokładnie nowa opcja zabawy pojawi się w produkcji - trwają ostanie szlify.

Reklama

James Vaughan, jeden z autorów, przyznał jakiś czas temu, że ludzie są ciekawi tematów chorób zakaźnych i chcą się o nich dowiedzieć możliwie najwięcej. Tytuł umożliwia bezpieczne zapoznanie się z różnymi wartościowymi informacjami w kwestii zdrowia, w tym niebezpiecznych wirusów.

Nie da się jednak ukryć, że wraz z coraz bardziej dotkliwymi konsekwencjami w prawdziwym świecie, Plague Inc. znajduje się w coraz bardziej nietypowej sytuacji. Z tego powodu w lutym grę usunięto w Chinach ze sklepów mobilnych oraz z platformy Steam, by dodatkowo nie stresować użytkowników.

Stąd obecne próby odwrócenia trendu - i wizerunku. Poza pracą nad nowym trybem rozgrywki, odpowiedzialne za produkcję studio Ndemic Creations przekazało także 250 tysięcy dolarów na cele charytatywne związane z walką z trwającą obecnie walką, a także na ogólny fundusz ratunkowy.

Co więcej, opisywany, nowy tryb zabawy zostanie zaprojektowany we współpracy z ekspertami ze Światowej Organizacji Zdrowia, którzy - jak widać - nie mają obecnie nic lepszego do roboty. Ustalimy kwarantanny, zamkniemy szkoły i zaaplikujemy inne rozwiązania spowalniające rozwój choroby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje