Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ponad rok po premierze, gracze w Australii dostaną zwrot pieniędzy za zakup Fallout 76

​Australijska sieć sklepów z grami - EB Games - zgodziła się, że podejście do kupujących Fallout 76 wprowadzało w błąd. Co za tym idzie, kupujący tę produkcję mogą ubiegać się teraz o zwrot pieniędzy, choć od premiery w październiku 2018 roku minęło już - delikatnie pisząc - sporo czasu.

Trwało to tak długo, ponieważ firma oczywiście nie chciała sama przyznać się do błędu. Australijska Komisja do Spraw Konkurencji i Konsumenta skierowała więc sprawę do sądu, który zgodził się z jej stanowiskiem. Teraz sieć sklepów nie ma więc już wyjścia i musi wprowadzić wyrok w życie.

Reklama

Pieniądze odzyskać mogą mieszkańcy Australii i Nowej Zelandii, którzy kupili tytuł w okresie od 14 listopada 2018 roku do 31 października 2019 roku. Problem polega nie na samej jakości Fallout 76 - ta była spektakularnie niska - lecz na traktowaniu klientów EB Games, gdy ci domagali się zwrotów.

Kupujący już wcześniej wracali bowiem do sklepów i domagali się zwrotu pieniędzy, jako argument podając liczne błędy i szwankujące serwery Fallout 76. Przedstawiciele sklepów odsyłali z kwitkiem i zapewniali, że na takiej podstawie pieniędzy oddać nie mogą. Jak określił sąd, niezgodnie z prawem.

Już kilka miesięcy wcześniej ten sam urząd uzyskał podobny osąd dla identycznej sprawy, ale złożonej przeciwko Zenimax, wydawcy tytułu. Ta firma także nie chciała oddawać pieniędzy z powodu błędów w grze i zapewniali, że klienci w Australii nie mają prawa do takiego zadośćuczynienia - błędnie.

Tamta sprawa dotyczyła kopii kupowanych cyfrowo, bezpośrednio od Bethesdy. Teraz zwrotami objęto też właśnie kopie pudełkowe ze sklepów EB Games. Czas na odzyskanie pieniędzy nie jest jednak długi, ponieważ konsumenci mają czas tylko do 1 sierpnia. Po tym okresie szansa przepadnie.

Fallout 76 to najbardziej kontrowersyjna produkcja wydana przez Bethesdę. Krytyka spływająca na grę praktycznie od momentu jej premiery spowodowana jest nie tylko masą rozmaitych błędów - eliminowanych w kolejnych aktualizacjach - ale też podejście do transakcji cyfrowych w tytule.

Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje