Reklama

Ponad 90% gier na PC kupujemy w wersji cyfrowej

Na początku roku przedstawiliśmy szczegółowe dane dotyczące przychodów z dystrybucji cyfrowej platform mobilnych, konsol oraz rynku PC za 2013 rok.

Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedaż gier "bez tektury" przekroczył już ponad 90% wszystkich sprzedanych gier na PC w ubiegłym roku. Czyżby nośniki fizyczne powoli odchodziły w niepamięć?

Jak donosi firma analityczna DFC Intelligence, z każdym rokiem sprzedaż gier cyfrowych rośnie w zawrotnym tempie. W roku ubiegłym aż 92% całkowitej sprzedaży gier stanowiły wersje cyfrowe, natomiast tylko 8% klientów sięgnęło po edycje pudełkowe.

Według analityków w tym roku padnie kolejny rekord na korzyść cyfrowych tytułów i już za kilka lat produkowanie pudełek, instrukcji czy tłoczenie płyt może się stać po prostu nieopłacalne.

Reklama

Niemały udział w takim obrocie spraw mają liczne promocje i wyprzedaże organizowane na takich platformach jak Steam czy Origin. Co ciekawe, jak pokazały badania przeprowadzone przez Valve, 37% posiadaczy cyfrowych wersji gier nigdy nie odpaliło ich po zakupie. Jak sądzicie, czy gry pudełkowe już wkrótce całkowicie znikną z rynku?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy