Reklama

Ponad 1,3 milion osób zagrało w demo Resident Evil 2 Remake

​Capcom pochwalił się, że w udostępnione we wtorek demo Resident Evil 2 Remake zagrało już ponad 1,3 miliona graczy z całego świata. Co interesujące, jedynie 28 procent użytkowników zdążyło ukończyć wersję demonstracyjną w ramach limitu czasowego, ustalonego na 30 minut.

Jak wynika ze statystyk umieszczonych na oficjalnej stronie produkcji, największym zainteresowaniem demo cieszy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarejestrowano ponad 300 tysięcy graczy. Na drugim miejscu Japonia, z 293 tysiącami użytkowników.

Oczywiście, podliczenie wszystkich rejonów Europy da jeszcze lepszy rezultat: niecałe 208 tysięcy na zachodzie kontynentu, 103 tys. w centrum oraz 77 tys. na wschodzie (razem z Rosją), to łącznie pozycja lidera, z zainteresowaniem przekraczającym 388 tysięcy graczy.

Capcom postawił na dość kontrowersyjne rozwiązanie, umożliwiając granie w wersję demonstracyjną zaledwie przez 30 minut, i to tylko jeden raz. Jak można się domyślać, przedsiębiorczy miłośnicy produkcji szybko odkryli prosty sposób na ominięcie tego dość restrykcyjnego podejścia.

Reklama

Okazuje się bowiem, że po ukończeniu jednego podejścia możemy po prostu zalogować się na inne konto na PC, PS4 oraz Xbox One, by bez żadnych problemów zacząć od nowa. Liczba podejść zależy więc na dobrą sprawę od tego, jak bardzo chce nam się tworzyć kolejne konta.

Na PC jest jeszcze łatwiej, ponieważ gracze przygotowali specjalny trainer, który resetuje czas pozostały do końca 30-minutowego limitu. Wystarczy włączyć mały program, a następnie - już podczas rozgrywki - skorzystać ze skrótu klawiszowego. Możemy nawet dodać sobie amunicję.

Oczekiwany remake Resident Evil 2 zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, 25 stycznia. Platformy docelowe to PC, PS4 oraz Xbox One. Oryginał debiutował na pierwszym PlayStation w 1998 i do dzisiaj pozostaje jedną z lepszych odsłon serii - jeśli nie gier wideo w ogóle.

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje