Reklama

Polskie pojazdy w Armored Warfare - aktualizacja 0.21

​W aktualizacji 0.21 wprowadzono do gry kilka polskich pojazdów. Należą do nich maszyny używane, takie, które zostały zamówione przez naszą armię oraz pojazdy, które nie uzyskały aprobaty.

Pierwszym nowym polskim pojazdem jest KTO Rosomak na 7 poziomie. Do gry trafiła "goła" wersja pojazdu, jaką wykorzystywało nasze wojsko w początkowej fazie misji w Afganistanie oraz przez oddziały stacjonujące w Polsce. Wersja na tym poziomie została wyposażone w wieżę Hitfist 30P, uzbrojoną w armatę automatyczną ATK Mk44 kalibru 30 mm oraz UKM 2000C kalibru 7,62 mm.

Kolejnym nowym rodzimym pojazdem jest KTO Rosomak M1, który znalazł się na 8 poziomie. Od poprzednika odróżnia go nowa bezzałogowa wieża ZSSW-30, uzbrojona w armatę Mk44 Bushmaster II kalibru 30 mm, przy czym ta wersja posiada również PPK Spike. Dodatkowo może zostać wyposażona w dokładany na misjach pakiet opancerzenia oraz siatkę przeciw pociskom z granatników ręcznych.

Reklama

Na 9 poziomie znalazła się Wielozadaniowa Platforma Bojowa "Anders" w konfiguracji lekkiego czołgu. Pojazd można wyposażyć w system obrony aktywnej Zasłon.

Na 10 poziomie wylądował WWO Wilk 120mm. Dokładnie rzecz biorąc rozchodzi się o pojazd Rosomak, wyposażony w wieżę Cockerill XC-8 z gładkolufową armatą 120 mm. W grze pojazd jest niszczycielem czołgów, a w rzeczywistości ma pełnić rolę wozu wsparcia ogniowego, a nie typowego niszczyciela czołgów. Tę maszynę można dodatkowo wyposażyć siatkę przeciw pociskom kumulacyjnym.

Poza nowymi pojazdami w grze znajdują się już dwa pojazdy z Polski. Mniej znanym jest BWP-1M "Puma" na 4 poziomie. Jest to rodzima odmiana modernizacji radzieckich BMP-1, które służą w naszej armii po dziś dzień. W grze przedstawiono propozycję, która nie ingerowała w uzbrojenie pojazdu (armata niskociśnieniowa 73 mm 2A28 Grom), a skupiła się na poprawie świadomości załogi oraz jej ochrony. Najbardziej znanym polskim pojazdem w Armored Warfare jest PL-01 który znajduje się na 10 poziomie. Jest to najbardziej zaawansowany czołg lekki w grze o wytrzymałym przednim pancerzu. W rzeczywistości pojazd, niestety, nigdy nie wyszedł poza stadium demonstratora technologii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy